۱۰۰۰ تن گندم بذری در جنوب کرمان برای فصل زراعی جدید ذخیره شد

جیرفت - ایرنا - مدیر سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان از ذخیره سازی یکهزارتن گندم بذری در این منطقه توسط اتحادیه شرکت تعاونی تولید (هامون ) برای فصل زراعی جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا ، احمد مشایخی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران خرید و ذخیره سازی این میزان گندم را در بهار سال جاری با نظارت و تائید کارشناسان مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی عنوان کرد.

وی گندم بذری خریداری و ذخیره سازی شده را از نوع مهرگان، ستاره و خلیل در طبقات گواهی شده، مادری و پرورشی دانست و  فرآیند بوجاری و بسته بندی و آماده سازی بذر مورد نیاز گندمکاران در مهرماه اعلام کرد.

مدیر سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان اظهار داشت: طبق برآورد کارشناسان در سال زراعی جاری ۳۵ هزار هکتار گندم در حوزه و اراضی شرکت های تعاونی جنوب کرمان کشت  می شود.

وی از فعالیت ۲۵ شرکت تعاونی تولید و سهامی زراعی در جنوب کرمان با عضویت پنج هزار نفر خبر داد و گفت: بیش از ۵۵ هزار هکتار از اراضی این منطقه زیر پوشش تعاونی های تولید و سهامی زراعی قرار دارد.

وی با بیان اینکه امسال شرکت های تعاونی تولید جنوب کرمان ۵۰۰ هکتار سیستم آبیاری کم فشار اجرا کرده است، افزود: تا پایان سال جاری بیش از یکهزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه جنوب کرمان به سیستم آبیاری کم فشار مجهز می شوند.

مشایخی منطقه جنوب کرمان را مستعد برای تولید محصولات کشاورزی سالم دانست و بر هدایت تعاونی های تولیدی برای کشت محصولات استراتژیک و مورد نیاز کشور تاکید کرد.

سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان هفت شهرستان را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =