فرماندار نیمروز: کارخانه آرد این شهرستان بزودی راه‌اندازی می‌شود

زاهدان- ایرنا- فرماندار نیمروز در شمال سیستان وبلوچستان با اشاره به ساخت جایگاه سوخت و محل توزیع سیلندر گاز در این شهرستان گفت: مشکلات کارخانه آرد منطقه حل شده و امیدواریم بزودی راه‌اندازی شود.

به گزارش ایرنا محمدعلی قهرمانی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: صداقت، شفافیت و سلامت سه اصل مهم در دستور کار فرمانداری نیمروز قرار دارد و تاکنون در تمام تصمیم‌گیری‌ها منافع عمومی مردم مدنظر بوده است.

وی بیان کرد: امروز با همراهی و همکاری معتمدان و دستگاه‌های اجرایی بویژه امام جمعه در تلاشیم تا بهترین خدمات را به مردم صبور شهرستان نیمروز ارائه دهیم.

فرماندار نیمرز گفت: این شهرستان با بیش از ۹هزار و ۷۱۴ متر مربع ۵۷ درصد بیشترین وسعت شمال سیستان وبلوچستان را دارد به طوریکه این مسافت خدمت رسانی را به مردم منطقه سخت کرده است.

وی بیان کرد: مردم شهرستان نیمروز با حماسه آفرینی در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی با حضور ۷۶ درصدی خود به عنوان دومین شهر استان سیستان وبلوچستان انتخاب شدند.

قهرمانی یادآور شد: پارسال با همکاری فرمانداران منطقه سیستان افزون بر سه میلیون متر مکعب لایروبی انهار در منطقه انجام که این اقدام باعث افزایش ۱۵ درصدی ورود آب به شهرهای شمالی استان از رودخانه هیرمند شد.

وی از ایجاد مزرعه انرژی‌های بادی در میل نادر نیمروز خبرداد و گفت: این پروژه پس از طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری به مزارع دشت سیستان،بزرگترین پروژه در شمال سیستان و بلوچستان است که در افق نهایی ظرفیت تولید هزار مگاوات برق از طریق توربین بادی را دارد.

فرماندار نیمروز افزود: افزون بر ۱۷ هزار هکتار مزرعه تولید انرژی نو از طریق باد در منطقه میل نادر اختصاص داده شد و بزودی ۲ توربین بادی راه‌اندازی می‌شود.

وی اظهارداشت: ثبت شهر ادیمی به عنوان شهر ملی خامه دوزی یکی از اتفاقات خوب در حوزه صنایع دستی در منطقه سیستان بوده که برای احیای این صنعت کارگاه‌های آموزشی، اعطا تسهیلات و ایجاد کارگاه‌های کوچک در دستور کار قرار دارد.

قهرمانی تصریح کرد: ساخت مرکز درمان بستر شهرستان نیمروز با ۱۰ تخت به دلیل نبود زمین تاکنون متوقف مانده بود که با پیگیری زمینی به وسعت ۱۲ هزار متر مربع از سوی خیران واگذار و ۲ میلیارد تومان اعتبار برای آن اختصاص یافته است.

وی ساخت بزرگراه نیمروز به نهبندان را ضروری دانست و گفت: این جاده یکی از پر ترددترین جاده‌های شمال استان است و احداث بزرگراه می‌تواند نقش خوبی در رونق منطقه داشته باشد.

فرماندار نیمروز رها سازی به موقع آب کشاورزی در منطقه را خواستار شد و افزود: با برنامه ریزی دقیق آب کشاورزی از محل چاه نیمه‌ها در زمان فصل کشت رها سازی شود تا کشاورز سر موقع کشت خود را انجام دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha