مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی خوشنویسی رضوی تمدید شد

بیرجند - ایرنا - معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از تمدید مهلت ارسال آثار به هفدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی تا پایان مهر امسال خبر داد.

بنابر اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سید علی زمزم روز دوشنبه گفت: زمان برگزاری جشنواره نیز از ۳۰ مهر به سوم آذرماه ۹۹ همزمان با شب میلاد امام حسن عسکری (ع) تغییر یافت.

وی بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و ارسال اثر از طریق تارنمای شمس توس به نشانی khorasanjonobi.shamstoos.ir و portal.shamstoos.ir اقدام کنند و تاریخ خلق آثار باید بین سال‌های ۹۸ تا ۹۹ باشد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به جوایز جشنواره اشاره کرد و افزود: در هریک از رشته‌های نسخ، ثلث، نستعلیق و شکسته به نفر اول تندیس جشنواره همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۳۵ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

وی اظهار داشت: نفر دوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۵ میلیون ریال و نفر سوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال را دریافت خواهد کرد.

زمزم از اهدای تندیس جشنواره همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ٢٠ میلیون ریال به نفر اول بخش خط تحریری خبر داد و گفت: به نفر دوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال و به نفر سوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ١٠ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: جایزه بخش ویژه اساتید نیز تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۴۵ میلیون ریال به یک نفر برگزیده در هر رشته نستعلیق، شکسته، نسخ و ثلث است.

بنابر این گزارش با توجه به شیوع بیماری کرونا و رعایت نکات بهداشتی احتمال تغییر در زمان و چگونگی برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره وجود خواهد داشت.

هفدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی از سری برنامه‌های هجدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) به مناسبت سالروز میلاد باسعادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)، حضرت فاطمه معصومه (س) و بزرگداشت حضرت احمد بن موسی (شاهچراغ) قرار بود همزمان با هفته خوشنویسی در مهر امسال برگزار ‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha