نماینده ولی فقیه در لرستان: فرصتی برای اختلاف در استان وجود ندارد

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: فرصتی برای اختلاف در استان وجود ندارد چراکه همه باید با هماهنگی بیشتر مشکلات را برطرف و رونق اقتصادی را محقق کنیم.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز دوشنبه در دیدار مدیر و برخی کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به مناسبت هفته تعاون اظهار داشت: لرستان ظرفیت های بسیاری دارد که استفاده از آنها مستلزم همکاری و هماهنگی بین بخشی با حمایت مردم است.

وی ادامه داد: بخشی از اقتصاد در قانون اساسی به شکل تعاونی تعریف شده است و تعاون باید سکوی ارتقا و پیشرفت اقتصاد کشور باشد چراکه این تشکل ها راهی برای رسیدن به عدالت اجتماعی هستند که باعث شده کارگران به عنوان نجیب ترین اقشار جامعه در فضای امنی کار کنند.

امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر پرهیز از اقدام فردی و جزیره ای بیان کرد: ترغیب کار جمعی نیاز به فرهنگ سازی دارد که بخشی از فرهنگ سازی در حوزه کار گروهی از طریق رسانه‌ها باید صورت گیرد و الگوهای موفق تبلیغ شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی اضافه کرد: سپاه اقتصاد تعاون لرستان راهنمای جوانان است که به توسعه اقتصادی کمک می کند و چنانچه به دنبال برون رفت از وضعیت موجود هستیم و نگاهی مانند شهید سلیمانی داریم باید نوآوری کنیم.

وی تاکید کرد: افراد جویای کار را به عنوان یک سپاه بنگریم و پس از آن باید آنها را براساس توانایی دسته بندی کنیم تا چرخه اقتصادی لرستان شکل بگیرد.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه راه برون رفت از مشکلات و داشتن اقتصاد پویا استفاده از کالای ایرانی می‌باشد تصریح کرد: هرکجا که مدیران براساس درایت ‌و مبتنی بر آموزش عمل کرده اند گره گشا بوده است و در غیر اینصورت اقدامات به دامن ویژه خواران می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به اینکه مشکل حل نشدنی در لرستان وجود ندارد افزود: ۲۸ درصد سنگ های تزیینی کشور و سه درصد سنگ های تزیینی دنیا در اختیار این استان است بنابراین باید طبق شاخص پیش رفت.

وی با تاکید بر تشکیل هیات های اندیشه ورز برای رفع مشکلات اقتصادی ادامه داد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستگاه مدعی دفاع از حقوق کارگران است که باید به اشتغال‌زایی مستمر توجه کند.

۲ هزار و ۸۳۶ تعاونی فعال با اشتغال ۲۸ هزار نفر در لرستان وجود دارد که از این تعداد ۴۷۸ تعاونی مربوط به بانوان  می باشد.

برنامه های هفته تعاون از ۱۳ شهریور آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =