۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۱
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 84030204
۱ نفر

برچسب‌ها

هفت هزارمین شماره روزنامه عصرمردم منتشر شد

شیراز-ایرنا- مدیرمسوول روزنامه عصر مردم از چاپ هفت هزارمین شماره این روزنامه چاپ شیراز در روز دوشنبه خبر داد و گفت: علاقه‌مندی روزنامه‌نگاران فعال در این روزنامه و فعالیت عاشقانه آنان باعث کسب این موفقیت شده است.

محمد عسلی، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، مخاطبان و مردم را مشوقی برای انتشار روزنامه عصر مردم دانست و بیان کرد: مدیریت روزنامه با وجود تمام سختی‌ها، معضلات و مشکلات بر این باور بوده است که هنر مدیریت، انجام دادن کارها توسط دیگران است.
وی ادامه داد: این هنر مدیریت همزمان با روش و شیوه معلمی که از تجربیات کار من بود کمک کرد تا در یک فضای کاملاً سالم اخلاقی و فرهنگی بتوانیم اکثریت نویسندگان مطرح، هنرمندان و شاعران را جذب کنیم چون رویکرد اولیه روزنامه عصر مردم بر اساس یک رویکرد فرهنگی بوده است.

مدیر مسوول روزنامه عصر مردم گفت: از آنجا که خود من ۳۱ سال در آموزش و پرورش خدمت کردم و ۱۰ سال به عنوان سرپرست روزنامه کیهان فعالیت داشتم با ۲ تجربه به روزنامه عصر مردم آمدم‌.
عسلی افزود: در بدو ورود به روزنامه عصر مردم، حاصل تلاش‌های فرهنگی صورت گرفته در این روزنامه، منجر به چاپ نشریه عصر پنجشنبه شد که ۹ سال منتشر شد و مورد اقبال عمومی قرار گرفت و در داخل و خارج از کشور مقبولیت داشت اما به دلایلی تعطیل شد.
وی بیان داشت: پس از آن، نشریه ادبی و هنری همگام را منتشر کردیم که این نشریه نیز به دلیل مشکلات مالی مدتی پیش متوقف شد.
مدیر مسوول روزنامه عصر مردم اضافه کرد: یکی از کارهای اساسی در آیین روزنامه‌نگاری که توسط این مجموعه انجام شد، چاپ هفته‌نامه‌های شهرستانی بود، این هفته نامه‌ها در تمام شهرستان‌های استان فارس منتشر و باعث شد ارتباط با مخاطب از طریق جوانان علاقه‌مند به روزنامه‌نگاری در شهرستان‌ها افزایش پیدا کند و فاصله با مخاطبان کم شود.
عسلی اظهار داشت: در حال حاضر این هفته‌نامه‌ها در برخی شهرستان‌ها توسط خود ما در حال چاپ است اما در برخی شهرستان‌ها روزنامه‌نگارانی که تربیت کردیم خودشان مجوز چاپ نشریه گرفته‌اند و فعالیت می‌کنند.
وی افزود: روزنامه عصر مردم به مرور به یک موسسه تبدیل شد که علاوه بر راه‌اندازی چاپخانه، توانست روزنامه را با فاصله سه ساعت از آخرین خبر به دست مخاطبان برساند.
عسلی ادامه داد: بکارگیری هنرمندان کاریکاتوریست، طنزنویس، تحلیلگر، داستان نویس و خبرنگاران حرفه‌ای نیز به ما کمک کرد تا بتوانیم در جامعه به عنوان یک روزنامه مستقل فراجناحی با شفاف سازی، هم پاسخگوی کسانی باشیم که اخبار دولتی را پیگیری می‌کنند و هم جوابگوی افرادی باشیم که به دنبال دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خودشان هستند.
موسسه مطبوعاتی عصرمردم با ۲۵سال سابقه فعالیت فرهنگی و با انتشار چهار هفته‌نامه، ۲ روزنامه، یک ماهنامه ادبی وکانون فرهنگی عصرنو وا نتشارات عسلی‌ها، یکی ازموسسه‌های فعال فرهنگی است که در دهه‌های گذشته در شهرستان‌های فارس و کشور فعالیت مستمر فرهنگی دارد.
این روزنامه در شماره روز دوشنبه (هفدهم شهریورماه ۹۹) نیز به موضوع انتشار هفت هزارمین شماره این نشریه پرداخت و تیتر نخست خود را به عنوان "از هفت تا ۷۰۰۰" اختصاص داد.
در این شماره، ابوالقاسم فقیری نویسنده و پژوهشگر، امین فقیری منتقد ادبی و داستان نویس، سیروس رومی روزنامه‌نگار، محمدرضا خالصی شاعر، روزنامه‌نگار و پژوهشگر ادبی، محمدرضا آل ابراهیم نویسنده، پژوهشگر فرهنگ عامیانه، داریوش نویدگویی ناشر برجسته کشوری و استانی و منصور پایمرد شاعر، نویسنده و حافظ پژوه از جمله کسانی بودند که چاپ هفت هزارمین شماره روزنامه عصر مردم را گرامیداشتند و در مورد تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه این روزنامه اظهار سخن گفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =