۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۰
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 84030201
۰ نفر

برچسب‌ها

قریب هفت هزار هکتار اراضی آستانه زیر کشت دوم رفت

رشت-ایرنا-مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه از آغاز کشت دوم در بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان خبر داد.

مسعود امیربنده ای روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به اینکه کشاورزان منطقه کشت دوم را از اوایل شهریورماه امسال آغاز کرده اند افزود: پیش بینی می شود امسال حدود ۹۰ درصد از محصولات کشت  دوم این شهرستان ، به کشت راتون ( برنجی که پس از برداشت اول با یک آبیاری ، از ریشه به جای مانده جوانه زده و دوباره به بار می نشیند) اختصاص یابد.

وی از کلزا، پاچ باقلا ، شبدربرسیم، باقلا برکت،  سبزیجات غده ای و برگی به عنوان  دیگر محصولات کشت دوم در این شهرستان یاد و خاطرنشان کرد: استفاده بهینه از اراضی کشاورزی ، افزایش میزان تولید محصولات کشاورزی ، افزایش درآمد کشاورزان، تولید مجدد برنج از اهداف اجرای کشت دوم در این منطقه است.

امیربنده ای  سطح زیر کشت برنج این شهرستان را ۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار اعلام و خاطر نشان کرد: درسال گذشته کشت دوم در شش هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی این منطقه به انجام رسید .

وی با بیان اینکه در مجموع  سال گذشته ۷ هزار و ۴۷۶ تن محصولات کشت دوم در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه شده ، افزود : هم اکنون برداشت محصول برنج در ۹۸ درصد از اراضی زیر کشت این شهرستان به پایان رسیده است.

وی یادآور شد: بطور میانگین سالانه در هر هکتار اراضی زیر کشت این شهرستان حدود ۴ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم شلتوک حاصل و از این میزان ۶۰ درصد به برنج سفید تبدیل می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه ، این شهرستان را از قطب های اصلی تولید برنج در استان گیلان دانست و گفت: هاشمی ، علی کاظمی ، حسن سرا ، گوهر از مهمترین ارقام محصول برنج این منطقه است.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستاست و در شرق استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =