دستگاه های اجرایی البرز برای ریشه کنی بی سوادی همکاری کنند

کرج - ایرنا- معاون استاندار البرز و فرماندارویژه کرج از دستگاه های اجرایی البرز خواست برای ریشه کنی بی سوادی به آموزش و پرورش استان کمک کنند.

غیورقاسم پور روز دوشنبه درشورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان کرج به اهمیت سواد آموزی پرداخت و خواستار مشارکت دستگاه های اجرایی درشناسایی و معرفی افراد بی سواد به خصوص درکرج شد.

وی بیان داشت: ریشه کنی بی سوادی یک وظیفه همگانی است که لازم است به این مسوولیت اجتماعی نگاه متفاوتی داشت تا افراد بی سواد از نعمت ارزشمند خواندن و نوشتن بهره مند شوند.

وی اجرایی شدن مصوبات شورای پشتبانی سواد را با هدف افزایش نرخ باسوادی دراستان البرز را مهم و ضروری دانست.

فرماندارویژه کرج خاطرنشان کرد: تجهیز مراکزیادگیری محلی با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا با رویکرد تقویت مشاغل خانگی هم باید مورد توجه قرارگیرد.

وی اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی درخصوص معرفی افراد بی سواد و کم سواد شهرستان را از دیگر محورهای مهم مورد پیگیری دربخش سوادآموزی دانست.

قاسم پورادامه داد:  سوادآموزی ثمره انقلاب اسلامی ومیراث ماندگار بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و مورد حمایت مقام معظم رهبری است.

وی تصریح کرد: این مجموعه مهم زمینه بسط و گسترش فرهنگ اسلامی و ایجاد فرصت دوم آموزش را در بین بزرگسالان بی سواد و کم سواد فراهم می کند.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز نیز با بیان اینکه ۸۵ هزار نفر در این استان از نعمت سواد بی بهره، هستند، گفت : تلاش ها بر ریشه کنی بی سوادی در البرز معطوف شده است.

یونس جاوید نسب با اشاره به اینکه اکثر بی سوادان این استان در حاشیه شهرها زندگی می کنند، خاطرنشان کرد: طبق آخرین سرشماری که سال ۹۵ انجام شد، ۵۸ هزار نفر د البرز بی سواد بودند اما مهاجرت پذیری بالای البرزسبب رشد بی سوادی در استان شده است.

 وی تصریح کرد: برای ریشه کنی بی سوادی دوره‌های سواد آموزی برای سنین ۱۰ تا ۴۹ سال درسطح استان برگزار می شود. سهمیه استان البرز در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در حوزه سوادآموزی هشت هزار نفر بود.

جاوید نسب بیان داشت: انتظارمی رود با شناسایی بزرگسالان بی سواد وجلب همکاری همه جانبه دستگاه های مسئول ومشارکت مردم و مدیران مدارس و بخش غیر دولتی برای جذب و آموزش جامعه هدف با اولویت خدمت به مناطق محروم و حاشیه شهر بیش از پیش اقدامات موثری صورت پذیرد .

وی تاکید کرد: تنویر وترغیب افکارعمومی برای ارتقا سواد ، توسعه و تقویت مراکز یادگیری محلی ، توانمند سازی نیروی انسانی شاغل در حوزه سوادآموزی ، تقویت نظارت بر فرآیندهای اجرایی و صیانت از اعتبارات ازدیگرمواردی است که باید به آن نگاه ویژه ای کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =