۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۴
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84030179
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: سهمیه انتقال آب خلیج‌فارس به یزد ۲ برابر شد

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: سهمیه آب انتقالی از خلیج فارس به این استان ۲۰ میلیون مترمکعب بود که با هماهنگی وزارت نیرو، همین میزان سهمیه مازاد دیگر به استان تخصیص یافت که می‌تواند بخشی از مشکلات را حل کند.

محمدعلی طالبی روز دوشنبه در آیین بهره برداری از ۱۳ طرح صنعت برق در استان با حضور وزیر نیرو افزود: در شهرستان‌های میبد و اردکان مشکلاتی در زمینه کیفیت آب وجود دارد که در کوتاه مدت قابل حل نیست و اجرای انتقال خط دوم چند سال طول می کشد و اضافه شدن سهمیه آب انتقالی خلیج فارس یک راهکار برای این رفع این مشکل است.

وی اظهار داشت: اگر این سهمیه اضافی آب انتقال خلیج فارس در اختیار استان یا وزارت نیرو قرار گیرد مشکلاتی بسیاری از شهرستان‌های استان در زمینه تامین آب شرب حل می‌شود.

وی تصریح کرد: چشم امید مردم این خطه کویری به بهره‌برداری از آب انتقالی خلیج فارس است زیرا در برخی مناطق استان علاوه بر کمبود آب ، آب آنها بی کیفیت است.

وی گفت: برخی از مردم مناطق کشور تصور می کنند که مردم استان یزد از آب با کیفیت بهره مند هستند در صورتی که در حال حاضر ۵۰ درصد از آب شرب مصرفی استان از طریق خط انتقال به این استان تزریق می‌شود و ۵۰ درصد دیگر از آب بی کیفیت منابع داخلی موجود استفاده می‌شود.

طالبی ضمن قدردانی از همه اقدامات و فعالیت‌های منجر به بهره برداری و افتتاح طرحهای یاد شده اظهار داشت: این طرحها نقش برجسته در توسعه استان دارد و برخی از این طرح‌ها بعضی از مشکلاتی که در شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف وجود داشت را رفع کرده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه استان یزد در حوزه تولید و توزیع برق شرایط مناسبی دارد و رتبه های خوبی را در چند سال گذشته کسب کرده است و اقدامات ارزشمندی هم در این زمینه انجام شده است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت: شهرستان اردکان با وجود اینکه یکی از ثروتمندترین شهرهای کشور نامیده می‌شود، یکی از محروم‌ترین مناطق استان یزد به لحاظ بهره مندی از آب شرب با کیفیت است که این امر سبب ایجاد نارضایتی در مردم این شهرستان شده است.

محمدرضا دشتی اردکانی همچنین با بیان اینکه یزد مهد انرژی‌های خورشیدی است افزود: سرمایه گذاری‌های خوبی در حوزه ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در استان انجام شده که لازم است وزارت نیرو برق تولیدی در این نیروگاه‌ها را بدون دست اندازهای اداری از تولیدکنندگان بخش خصوصی خریداری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =