بیش از ۵۰۰ خانوار محروم چالدران از خدمات بهداشتی رایگان برخوردار شدند

ارومیه- ایرنا- فرمانده سپاه چالدران گفت: بیش از ۵۰۰ خانوار عشایری و روستایی این شهرستان از مزایای مرحله اول اجرای طرح شهید رهنمون بهره مند شدند.

سرهنگ پاسدار جلیل نقشی قره باغ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اجرای طرح شهید رهنمون در قالب اولین مرحله طرح خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به عشایر و روستاهای مرزی چالدران اشاره کرد و اظهار داشت: این تعداد خانوار با جمعیتی بالغ بر ۲ هزار نفر را شامل می شود.

وی افزود: این طرح با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به همت بهداری سپاه چالدران و با همکاری حوزه مقاومت عشایری سپاه در این شهرستان به مدت یک هفته صورت گرفت.

فرمانده سپاه چالدران اضافه کرد: چهار تیم پزشکی در این طرح شرکت کرده و خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی را به صورت رایگان به روستاییان عشایری ارائه کردند.

به گفته فرمانده سپاه چالدران خدمات پزشکی، دندان پزشکی، مشاوره، چشم پزشکی، شنوایی سنجی و توزیع داروی رایگان برای بیماران از جمله اقدامات صورت گرفته در این طرح بود.

سرهنگ پاسدار نقشی بیان کرد: انجام خدمات بهداشتی و درمانی در این طرح برای ۲۰ روستا تدارک دیده شده بود که در تمامی این روستا به نحو احسن و مطلوب اجرا شد.

چالدران از جمله شهرستان‌های محروم آذربایجان‌غربی است که در شمال این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =