نیویورک‌تایمز: بدترین ویژگی ترامپ، حمله به رسانه‌ها است

تهران – ایرنا - مقاله‌نویس سرویس رسانه روزنامه نیویورک‌تایمز و دبیر پیشین تارنمای خبری بازفید در گزارشی حملات رئیس‌جمهوری آمریکا و تعریف و تمجید مخاطبان را مهم‌ترین آسیب‌های متوجه رسانه‌ها در دوران ترامپ دانست.

بن اسمیت در مقاله‌ای که امروز در روزنامه نیویورک‌تایمز منتشر شد بدترین ویژگی خبرنگاری در عصر ترامپ را حملات وی به رسانه‌های آزاد و تعریف و تمجید خوانندگان از این رسانه‌ها دانست.

اسمیت نوشت: در زمانی که بیشترین فشارها روی رسانه‌های آزاد است ما را دچار وسوسه خطرناکی می‌کنید. وقتی برخی از شما خوانندگانِ نگران از اوج گرفتن ترامپ، از یک خبرنگار سیاسی و یا مجری تلویزیون قدردانی می‌کنید، در واقع با تحریک غرایض نفسانی، ما را دچار خودبزرگ‌بینی کرده و موجب می‌شوید تا خود را محور خبر دانسته و آنچه را که شما می‌پسندید گزارش دهیم.

آقای ترامپ تشخیص می‌دهد که رسانه تمایل دارد در دل خبر بدرخشد و تلاش می‌کند تا از این میل بهره‌برداری کرده و روزنامه‌نگاری مهیج سیاسی را با کار سخت و افشاگرانه گزارشگری درآمیزد. وی نام رسانه‌ها را در برگه آرا انتخابات نوامبر(آبان) نگاشته و خوشحال می‌شود که علاوه بر بایدن با ان بی سی، سی ان ان، آتلانتیک و نیویورک‌تایمز نیز رقابت کند.

وقتی یکی از خبرنگاران سی ان ان در مورد خشونت هواداران ترامپ سؤالی پرسید، وی پاسخ داد که «هواداران شما» به مردی در پورتلند شلیک کردند. انگار که آن خبرنگار مسئول شلیک مرگبار به یکی از هواداران ترامپ بوده است.

اسمیت ترامپ را عامل قطبی شدن جامعه آمریکا دانست که سبب شده بسیاری از کسانی که از او متنفرند با شور تازه‌ای عاشق خبرنگاری و به‌خصوص اشکال دراماتیک آن شوند.

وی پیشنهاد کرد روزنامه‌نگاران دو ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، توجه ویژه‌ای به حملات ترامپ به نهادهای دموکراتیک و تبیین تاکتیک‌های وی در این زمینه کنند.

اسمیت نوشت: بهتر است که بر اقدام‌های خطرناکی مانند حمله به زیرساخت‌های رأی‌گیری یا اقدام‌های وزارت دادگستری علیه دشمنان سیاسی‌اش تمرکز کرد تا سخنان توهین‌آمیز ریاست جمهوری که پایانی ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =