۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۷
کد خبرنگار: 905
کد خبر: 84030169
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف بیش از ۱۹ هزار پاکت شیر مدارس غیرقابل مصرف در اهواز

اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: بیش از ۱۹ هزار پاکت شیر تاریخ مصرف گذشته مدارس توسط کارشناسان واحد بهداشت محیط این مرکز در یکی از مناطق شرق اهواز کشف و امحا شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی‌ مرکز بهداشت شرق اهواز، دکتر احمد مشکورنیا بیان کرد: پس از تعطیلی مدارس به دلیل شیوع بیماری کرونا، سهمیه شیر دانشآموزان به صورت غیراصولی و بدون رعایت زنجیره سرما در انبارهای آموزش و پروش باقی مانده بود.

وی افزود: کارشناسان واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شرق اهواز به منظور پیگیری وضعیت شیرهای نگهداری شده، از انبارهای محل نگهداری این شیرها، بازدید و نیز نمونه برداری انجام دادند، که این نمونه برداری به درخواست اداره آموزش و پرورش و کارخانه تولید شیر مربوطه در سه نوبت تکرار شد که بخشی غیرقابل مصرف انسانی و بخشی سالم گزارش شد.

مشکورنیا بیان کرد: بخش قابل مصرف شیرها به منظور استفاده مجدد به کارخانه محل تولید برگشت داده شد و بیش از ۱۹ هزار پاکت آن به دلیل انقضای تاریخ، توقیف شد.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم، این‌ شیرها با هماهنگی آموزش و پرورش جهت معدوم سازی، به سایت پسماند شهرداری اهواز انتقال یافتند.

وی ادامه داد: سلامت همشهریان همواره اولویت مهم کاری و خط قرمز ما در مجموعه بهداشت شرق اهواز به شمار می آید، بنابراین از مردم تقاضا داریم مانند همیشه که در کنار مدافعان سلامت حضور دارند و اگر تخلفی در حوزه بهداشت در شرق اهواز  با شماره تلفن ۱۹۰ تماس حاصل فرمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =