۳۵ برنامه محوری هفته دفاع مقدس در آبادان برگزار می‌شود

آبادان - ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان به محدود شدن برخی از ویژه برنامه‌های سالانه هفته دفاع مقدس به منظور قطع زنجیره کرونا در آبادان اشاره کرد و گفت:۳۵ برنامه محوری هفته دفاع مقدس امسال در آبادان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا بیژن ربیعی دوشنبه در نشست هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سالن اجتماعات فرمانداری آبادان اظهار داشت: طبق اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا گردهمایی نیروهای نظامی و انتظامی از برنامه های هفته دفاع مقدس امسال حذف شده است.

وی افتتاح باغ موزه دفاع مقدس آبادان،تجلیل از مقام معلمان شهید ،عطرافشانی مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس و بزرگداشت شهدای سلامت همچنین تجلیل از مدافعان سلامت آبادان را از مهمترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال در این شهرستان اعلام کرد و افزود: مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت پنجم مهر سالروز شکست حصر آبادان نیز امسال برگزار نخواهد شد.

ربیعی گفت:همزمان با سالروز شکست حصر آبادان از سرداران، فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس تجلیل و با حضور سرداران هشت سال دفاع مقدس چگونگی اجرا و طراحی این عملیات تشریح و تبین خواهد شد. 

وی تجلیل از هنرمندان عرصه دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این هفته عنوان کرد و افزود:همزمان با روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی از نیروهای آتش‌نشان هشت سل دفاع مقدس تجلیل می‌شود.

ربیعی بهره گیری از فضای مجازی برای نمایش اقتدار نظام اسلامی در هفته دفاع مقدس را لازم و ضروری دانست و گفت: ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در سطح یگان های انتظامی و نظامی نباید کمرنگ باشد.

مدیر توسعه فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست گفت: منطقه آزاد اروند در هفته دفاع مقدس ۲ برنامه  محوری در سطح شهرهای آبادان و خرمشهر به صورت مشترک برگزار می‌کند.

حمید بحرینی همایش نقش عشایر و شیوخ در دفاع مقدس را یکی از برنامه های محوری منطقه آزاد اروند بیان کرد و گفت:  این همایش اثرگذار در سالن آمفی تئاتر منطقه آزاد با حضور یکی از سرداران دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

نهضت کمک مومنانه در هفته دفاع مقدس امسال در خوزستان، به جای رژه حماسی نیروهای مسلح، با توجه به خطر ناشی از شیوع ویروس کرونا، ادامه می‌یابد.

هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریورماه آغاز می شود.

۳۱ شهریورماه سال ۱۳۵۹ ارتش متجاوز بعث عراق با عبور از مرزها به خاک میهن اسلامی حمله کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =