مجتمع آبرسانی سراجوی غربی مشکلات روستاهای منطقه را رفع می‌کند

مراغه- ایرنا- معاون عمرانی فرماندار مراغه با بیان اینکه توجه به توسعه زیرساخت های آب و فاضلاب روستایی اولویت دستگاه های اجرایی است، مجتمع آبرسانی سراجوی غربی می تواند مشکلات چندین ساله روستاییان منطقه را مرتفع کند.

نقی مسکینی روز دوشنبه در بازدید از مجتمع آب سراجوی غربی و روستای چوان سفلی افزود: در راستای خدمات رسانی و رفع مشکلات روستاییان، دستگاه های خدمات رسان در کنار مردم تلاش مضاعفی خواهند داشت.

وی اضافه کرد: همچنین بهسازی راه و احداث دیوار حائل روستای چوان سفلی از جمله اقداماتی است که با مشارکت روستاییان، بخشداری مرکزی و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای به زودی اجرایی می شود.

بخشدار مرکزی مراغه نیز در این بازدید گفت: رفع مشکلات مناطق روستایی با مشارکت فعال روستاییان و عزم دستگاه های اجرایی ممکن خواهد بود.

مصطفی مجیدی افزود: رفع مشکل آب و فاضلاب و نیز بهسازی راه های روستایی در بخش مرکزی از جمله طرح ها و اولویت های بخشداری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه با اشاره به احداث مجتمع و تصفیه خانه آب سراجوی غربی گفت: این طرح توسط شرکت آب و فاضلاب مراغه در مدت حدود ۲ سال به منظور تامین آب شرب روستاهای منطقه احداث شده است.

ابراهیم سلیمانی افزود: این مجتمع در ظرفیت نهایی خود توانایی تصفیه ۳۰ لیتر بر ثانیه آب شرب بهداشتی را خواهد داشت.

وی گفت: برای اجرای این طرح آبرسانی، حدود هشت میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح، آب شرب بهداشتی پنج روستای کهق، چوان علیا، چوان سفلی، اسفستانج و قشلاق و جمعیتی حدود پنج هزار نفر از آن بهره مند خواهند شد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =