رگبار و کاهش دما روزهای آینده در استان سمنان دور از انتظار نیست

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: رگبار پراکنده و کاهش محسوس دمای هوا مهمترین اثر ورود سامانه ناپایدار جوی به هوای استان در روزهای آینده است.

ایرج مصطفوی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طبق تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های پیش یابی، فعالیت سامانه بارشی از بعد از ظهر سه شنبه آغاز می شود.

وی با اشاره به نوع مخاطره این سامانه افزود: رگبار پراکنده گاهی رعد و برق، مه آلودگی، وزش باد نسبتا شدید، گرد و خاک، و کاهش نسبی دمای هوا مهمترین اثرات این سامانه خواهد بود.

مصطفوی ادامه داد : منطقه اثر سامانه ناپایدار در ارتفاعات و نواحی شمالی استان سمنان به صورت رگبار پراکنده و رعد و برق و در غالب نقاط استان به ویژه نیمه شرقی استان سمنان به صورت وزش باد شدید در جهت باد غالب شمالی تا شرقی است.
وی تاکید کرد: کاهش نسبی دمای هوا در استان سمنان از سه شنبه تا جمعه بین چهار تا هشت درجه سانتیگراد پیش‌بینی می شود.
وی درباره اثر مخاطره سامانه بارشی در روزهای آینده افزود: وزش باد نسبتا شدید و شدید و امکان آسیب به سازه های موقت وگلخانه ها، امکان سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیاء سبک و شکستن سرشاخه های درختان، در برخی نقاط کاهش دید افقی، احتمال جاری شدن رواناب در نواحی مستعد شمالی به دلیل رگباری بودن بارشها، کاهش دید افقی در اثر مه‌آلودگی در محورهای شمالی استان، احتمال وقوع صاعقه در نواحی مستعد دور از انتظار نیست.

وی افزود: محکم کردن سازه های موقت وتابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها، خودداری از  تردد و توقف در زیردرختان خشک وکهنسال و ساختمانهای در حال ساخت، به دلیل احتمال سقوط شاخه ها و مصالح ساختمانی، خودداری از اتراق و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها، نرفتن به ارتفاعات در ساعات بعد از ظهر، مهمترین توصیه های هواشناسی استان سمنان برای روزهای آینده است.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان زمان پایان سامانه پیش‌بینی‌شده را روز جمعه عنوان و اضافه کرد: کمینه و بیشینه دمای هوای امروز شهر سمنان ۲۳ و ۳۵ درجه سانتیگراد و تا پایان هفته ۲۱ و ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =