۴۲ هزار نفر عضو تعاونی‌های شهرستان قصرشیرین هستند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: ۴۲ هزار نفر در این شهرستان عضو ۲۵۶ تعاونی هستند که در بخش‌های مختلف کشاورزی، خدمات و صنعت فعالیت دارند و به تناسب جمعیت ۲۷ هزار نفری برخی افراد عضو چند عضو تعاونی هستند.

مرادعلی تاتار روز دوشنبه در حاشیه دیدار با مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه به مناسبت هفته تعاون، افزود: این شهرستان ظرفیت ها و پتانسیل‌های بسیار بالایی دارد که بهره برداری از آن ها باعث رونق اشتغال در مناطق غربی استان می شود.
وی اظهار داشت: ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان با کارکردهای اقتصادی و فرا ملی، منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین، سامانه گرمسیری و مجتمع شیلات در این شهرستان ظرفیت های مهمی برای کاهش معضل بیکاری است.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: اگر تنها ۵۰ درصد ظرفیت های شهرستان شکوفا شود کل استان کرمانشاه از آن منتفع خواهد شد.
تاتار اضافه کرد: طرح تعاونی۵۰۰ هکتاری گندمبان را داریم که اراضی آن قرار است به ۵۰۰ جوان قصرشیرینی واگذار شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز گفت: ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر عضو تعاونی های این استان هستند.
حسن عزیزی افزود: فرهنگ تعاون و رونق این بخش کمک بزرگی به توسعه استان خواهد کرد و در سال گذشته تعاونی های استان ۱۲۰ میلیون دلار کالا صادرات داشتند.
وی اظهار داشت: از اهداف این اداره کل توسعه کسب و کارهای کوچک و خرد با سرمایه مردم به خصوص جوانان است و برای این کار ظرفیت شهرستان ها با کمک فرمانداران لحاظ شده است.
وی گفت: قصرشیرین ظرفیت های بسیار خوبی برای فعالیت در قالب تعاونی ها را دارد که نیازمند عزم مردم و توجه مسوولان است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز خسروی و پرویزخان فعال است.