آکادمی کسب و کار دانشگاه علامه طباطبایی راه‌اندازی شد

تهران- ایرنا- مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبایی با حمایت و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به راه اندازی آکادمی اشتغال و کسب و کار کرده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دانشگاه علامه طباطبایی، مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه با هدف آماده سازی دانشجویان، دانش آموختگان و افراد جویای کار و یا علاقمند به حوزه کارآفرینی در سراسر کشور این آکادمی را راه اندازی کرد.

این آکادمی درنظر دارد با فراهم کردن زمینه آشنایی و شناخت بیشتر با ویژگی ها و علاقمندی های شغلی، دانشجویان و دانش آموختگان دانش لازم را برای ارتقای توانمندهای خود در راستای ورود به عرصه کسب و کار و متناسب با نیازمندی ها و مهارت هایی که کارفرمایان در بدو استخدام از آنها انتظار دارند، فراگیرند.

گام اول ورود به این آکادمی، شرکت در آزمون استعدادیابی است که مختص دانشجویان و دانش آموختگان حوزه علوم انسانی و اجتماعی طراحی شده است. بعد از این آزمون، با ارسال کارنامه وضعیت استعدادهای فردی برای متقاضیان شرکت در دوره های آکادمی، مصاحبه ای نیز با آنان ترتیب داده می شود تا علاقمندی ها و استعدادهای شغلی آنها بیشتر شناسایی شود و براساس آن، توصیه های شغلی لازم و نیز نحوه مشارکت در دوره های آموزشی در قالب مدارس راه اندازی کسب و کار و یا اشتغال عمومی یا تخصصی به آنها ارایه شود. 

علاقمندان می توانند به صورت کاملا هدفمند و آگاهانه در دوره های مهارتی متناسب با استعدادهای خود شرکت کنند.  پس از اتمام دوره های آموزشی امکان کارآموزی در شرکت های بخش خصوصی و شتاب دهنده های تخصصی حاضر در مرکز رشد دانشگاه برای افرادی که با موفقیت دوره ها را پشت سر گذاشته اند، فراهم می شود تا کارجویان و کارآفرینان در عمل مهارت های آموخته شده خود را محک بزنند.

در نهایت بخشی از افرادی که دوره های آموزشی و کار آموزی مدارس را با موفقیت پشت سرگذاشته باشند و مدرک معتبر دوره را از دانشگاه علامه طباطبایی دریافت کرده باشند، به شرکت ها و کارفرمایان متقاضی جذب نیروی انسانی توانمند معرفی می شوند تا ادامه مسیر بالنده شغلی خود را در این شرکت ها طی کنند.

سه نفر برتر آزمون استعدادیابی و مصاحبه از پرداخت شهریه دوره معاف هستند. همچنین هزینه تمام دوره های برگزار شده این مدارس برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبائی به صورت نیم بها محاسبه خواهد شد. علاوه براین موارد، مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه در نظر دارد به افرادی که به صورت داوطلب در راستای تحقق اهداف و وظایف مراکز رشد و کارآفرینی دانشگاه کمک می کنند، بورس رایگان شرکت در این دوره ها را اعطا کند تا انگیزه و مشارکت لازم در دانشجویان علاقمند به انجام فعالیت های اجرایی در دانشگاه بیشتر شود.

به همین منظور سایت ویژه ثبت نام و اطلاع رسانی آکادمی اشتغال ومدرسه کسب و کار دانشگاه به آدرس ta.atu.ac.ir  ایجاد شده است. از دانشجویان، دانش آموختگان، اشخاص متقاضی شغل و کلیه افراد علاقمند به ارتقای توانمندی های فردی در عرصه علوم انسانی و اجتماعی دعوت شده است برای کسب اطلاع از آخرین دوره های برگزار شده در این آکادمی و نیز بهره مندی از فرصت های شغلی موجود در حوزه علوم انسانی و اجتماعی کشور به آدرس ta.atu.ac.ir و یا درگاه اینترنتی مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه به آدرس karafarini.atu.ac.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =