توزیع ۳۵۰ بسته آموزشی بین مددجویان کمیته امداد اشنویه

مهاباد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشنویه گفت: ۳۵۰ بسته آموزشی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید بین مددجویان این شهرستان توزیع شد.

سامان چیانه  روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر کدام از این بسته‌های آموزشی شامل کیف و لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان بود که برای هر کدام از آنها ۲ میلیون ریال هزینه شده است.

وی اضافه کرد:  همزمان با بازگشایی مدارس بسته‌های آموزشی در بین خانواده‌های نیازمند مناطق حاشیه شهر و محروم توزیع شد تا دانش‌آموزان برای شروع سال تحصیلی جدید آماده حضور در کلاس‌های درس باشند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشنویه با بیان اینکه توزیع این اقلام با هدف ارتقای وضعیت فرهنگی و کمک به دانش‌آموزان مناطق محروم انجام ‌شد بیان کرد: این اداره محرومیت زدایی و رفع نیازهای فرهنگی را در راس کارها و برنامه‌های خود قرار داده است.

چیانه افزود: ۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال در سال جاری وام اشتغال به مددجویان متقاضی واجد شرایط این شهرستان پرداخت‌ شده است و این مبلغ به ۱۶ مددجوی زیرپوشش این شهرستان اختصاص یافت که در راستای توانمندسازی، خودکفایی و اشتغال‌زایی دیگر مددجویان در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، تولید فرش دستباف، خیاطی، صنعت، خدمات و اصناف به آنها پرداخت شد.

وی با بیان اینکه با پرداخت این مبلغ سهمیه ابلاغی سال گذشته به میزان ۱۰۰ درصد در اشنویه تحقق یافت، اظهار داشت: مددجویان برای فراگیری حرفه‌های مختلف در دوره‌های بلندمدت و کوتاه مدت به مراکز فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی معرفی می‌شوند تا با شرکت در این دوره‌ها مهارت‌های لازم را در یک شغل فرا گیرند

وی گفت: "شور عاطفه‌ها" همزمان با سراسر کشور از ۲۲ شهریور در این شهرستان شروع می‌شود و تا ۱۱ مهر در مدارس و پایگاه‌های ویژه این جشن تداوم خواهد داشت.

شهرستان اشنویه با ۷۴ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد؛ هم‌اکنون ۲ هزار و ۷۹۶ خانوار با جمعیت بیش از ۶ هزار و ۴۶۱ نفر در این شهرستان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =