گودهای منطقه ثامن مشهد به پارکینگ تبدیل می‌شود

مشهد- ایرنا- با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، گودهای رها شده در منطقه ثامن این شهر که متعلق به بنیاد تعاون ناجا بود به توقفگاه تبدیل می‌شود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد روز دوشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در این خصوص اظهار کرد: طبق این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود نظر به گودبرداری انجام‌شده و شرایط موجود بلوک‌های A و B پروژه نرگس واقع در تقاطع بلوار امیرالمومنین (ع) و شارستان رضوی و به‌منظور دستیابی به سیاست‌های حمل و نقلی هسته مرکزی شهر، رفع مشکلات بهداشتی،‌ نازیبایی‌های بصری و ناایمنی گودبرداری انجام‌شده، نسبت به واگذاری پروژه‌های واقع در بلوک‌های مذکور به پیمانکار و سرمایه‌گذار پس از تصویب طرح مربوطه در کمیسیون مشترک حمل و نقل، عمران و ترافیک و برنامه و بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی اقدام کند.
بتول گندمی افزود: طبق این مصوبه، شهرداری مشهد مکلف است، در راستای رفع خطر از گودبرداری انجام‌شده، نسبت به بررسی پایداری گود با روش‌های مناسب اقدام و درصورت لزوم، طرح تقویت اجرایی مناسب را عملیاتی کند.
با مصوبه تیر ماه  سال جاری شورای اسلامی شهر مشهد، تهاتر دو گود بنیاد تعاون ناجا در منطقه ثامن مشهد به مساحت ۵۱ هزار مترمربع در دستور کار قرار گرفت. 
 این طرح دو فوریتی با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر مشهد تصویب و مقرر شده بود شهرداری نسبت به انعقاد قرارداد تملک پروژه‌های نرگس رضوی سه و پنج و نرگس رضوی چهار و ۶ متعلق به بنیاد تعاون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در قبال واگذاری "هتل آرمان" اقدام کند که ۲۳ مرداد ماه در سفر فرمانده ناجا به مشهد این واگذاری انجام شد.

اصلاح مصوبه پیش‌نویس قرارداد تامین، نصب، راه اندازی تجهیزات فاز اول پروژه خط ۳ قطار شهری و اصلاح مصوبه قرارداد سرمایه گذاری احداث پروژه تصفیه خانه فاضلاب محلی پارک ملی چهل بازه از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود.
تذکر عضو شورای شهر مشهد به شهردار 
همچنین در جلسه علنی امروز شورای شهر، محمدحاجیان شهری، عضو شورای اسلامی شهر به محمدرضا کلایی شهردار مشهد، بابت عضویت مدیران شهرداری در هیات مدیره سازمان همیاری‌ها شهرداری‌های خراسان رضوی تذکر داد.‌
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =