آموزش و پرورش اصفهان مشکلی برای تامین امکانات بهداشتی مدارس ندارد

اصفهان - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: هیچ مشکلی د رزمینه تامین امکانات و نیازهای بهداشتی مدارس و مواد ضدعفونی و رعایت مسائل بهداشتی وجود ندارد.

عبدالرضا رییسی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا و حساسیت‌هایی که در شروع سال تحصیلی جدید وجود داشت، محیط مدارس، ایمن و بهداشتی شده و امکانات بهداشتی مدارس بیش از گذشته تجهیز شده  و سرانه بهداشتی به مدارس ارسال شده است تا در راستای تجهیز امکانات بهداشتی استفاده شود.

وی افزود: دستورالعمل‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت  به اطلاع مدیران مدارس رسانده شده تا بتوانند با رعایت این نکات پیشگیری‌های لازم را انجام دهند.

رییسی با اشاره به توجه ویژه به بهداشت مدارس در سالجاری افزود: آبخوری‌ و سرویس‌ بهداشتی  مدارس بازدید شده و نسبت به تعمیر، تجهیز، جداسازی و ضدعفونی کردن آن‌ها اقدامات لازم صورت گرفته است. 

وی اضافه کرد: بنا به بررسی‌های صورت گرفته مدارس با اعتبارات در اختیار و رعایت مسائل بهداشتی و ضدعفونی کلاس‌ها و مکان‌های لازم، فضایی بهداشتی برای دانش آموزان فراهم کرده‌اند تا آنها بتوانند با سلامت مسیر آموزش را طی کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان افزود: با وجود مجهز کردن مدارس به تجهیزات و لوازم ورزشی، محتواهای آموزشی درس تربیت بدنی در شبکه آموزشی شاد نیز بارگذاری شده تا در صورت تدریس غیرحضوری بتوانند از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند.

وی افزود: طبق برررسی هایی انجام شده ۲۱ درصد دانش‌آموزان اضافه وزن دارند و چاق هستند که بر این اساس کنترل وزن با رویکرد سبک زندگی فعال و سالم برای آنها پیش بینی شده که برای پیشبرد آن نیازمند همکاری والدین هستیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان افزود: در سال تحصیلی جاری نظارت بر رعایت مسائل بهداشتی در مدارس بسیار دقیق‌تر و عمیق‌تر از هر سال صورت می‌گیرد.

سال تحصیلی جدید با حضور ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در پنج هزار واحد آموزشی در استان اصفهان از ۱۵ شهریور آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =