قاچاقچیان احشام در آذربایجان‌غربی ۱.۷ میلیارد ریال جریمه شدند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی گفت: قاچاقچیان احشام که قصد خارج کردن ۱۲۰ راس گوسفند را از کشور داشتند، به پرداخت یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

محمد اقوامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این قاچاقچیان قصد داشتند این تعداد گوسفند را از طریق بیراهه های مرز خوی به خارج از کشور منتقل کنند که دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: پس از ارجاع این قاچاقچیان به شعبه تعزیرات حکومتی خوی، این افراد علاوه بر جریمه در نظر گرفته شده، بر ضبط احشام کشف شده نیز محکوم شدند.

وی با اشاره به کشف قاچاق ۲ هزار لیتر نفت سفید در خوی بیان کرد: متهمان این پرونده نیز پس از ارجاع به تعزیرات حکومتی علاوه بر ضبط کالا به پرداخت ۲۱۰ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی ادامه داد: قاچاق ۷۰۰ باکس سیگار دیگر پرونده مهم روزهای گذشته وارده به شعب تعزیرات حکومتی بود.

اقوامی افزود: در این پرونده نیز که به شعبه تعزیرات حکومتی میاندوآب ارجاع شد، متهم پرونده علاوه بر ضبط کالا به پرداخت ۴۶۳ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

وی اضافه کرد: قاچاق سیگار و البسه همچنان جزو مهمترین اقلام قاچاق در استان به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز به شمار می رود و در راستای حمایت از تولید داخل، امسال جریمه های سنگین تری به متهمان این پرونده ها در نظر گرفته می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =