هفت طرح حوزه آب و برق با حضور وزیر نیرو در کرمان افتتاح شد

کرمان - ایرنا -هفت طرح بزرگ در حوزه آب و برق با اعتبار ۴۳۴میلیارد تومان امروز (دوشنبه ) با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در استان کرمان افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت .

به گزارش ایرنا، این طرحها در نوزدهمین هفته از پویش "# هر هفته- الف- ب- ایران" افتتاح شد که افتتاح سد قدرونی راور همراه با آبگیری آن با حجم مخزن ۴۴ میلیون مترمکعب و با اعتباری بالغ بر ۹۷ میلیارد تومان، پُست های ۱۳۲/۴۰۰ کیلوولت جیرفت، بخش ۴۰۰ کیلوولتِ پست ۲۳۰/۴۰۰ کیلوولت کهنوج جمعا با اعتبار ۲۸۸ میلیارد تومان  از جمله این طرحها بود که افتتاح و به بهره برداری رسید.
همچنین خط ۱۳۲ کیلوولت اسماعیلی- فاریاب و پست مدولار ۲۰/۲۳۰ کیلوولت کهنوج در مجموع با اعتبار ۳۴ میلیارد تومان و نیز  با اعتبار پنج میلیارد تومان ۲۰.۵ کیلومتر دومداره از خط ۲۳۰ کیلوولت ارتباطی نیروگاه زرند و یک دستگاه فیدر ۴۰۰ کیلوولت خط در پست نیروگاه کرمان با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از دیگر طرحهایی بود که  امروز افتتاح شد.

براساس این گزارش عملیات آبگیری سد قدرونی  امروز همزمان با مراسم افتتاحیه سد  با حضور اردکانیان  وزیر نیرو و استاندار کرمان انجام شد .
 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان در حاشیه مراسم آبگیری این سد، مساحت حوزه آبخیز سد را ۴۴۱ کیلومترمربع عنوان کرد و گفت: مطالعات سد در سال های ۷۴ و ۷۵ انجام و عملیات اجرایی آن سال ۸۷ آغاز گردید. 
علی رشیدی هدف اجرای این پروژه جلوگیری از سیلاب های مخرب دو رودخانه هتکن و قدرونیه و تامین آب شهر راور اعلام کرد.
وی ادامه داد: سه و نیم میلیون مترمکعب آب برای شهر راور نیاز داریم که ۱.۶ میلیون مترمکعب برای صنعت اختصاص داده می شود و ۱.۲ میلیون مترمکعب هم برای زیست محیطی تنظیم شده است.

 شرکت در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان از دیگر برنامهئهای سفر رضا اردکانیان وزیر نیرو در سفر یکروزه اش به کرمان اعلام شده که تا ساعاتی دیگر در استانداری برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =