۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84030103
۰ نفر

برچسب‌ها

پلیس مانع از کلاهبرداری ۳۰۰ میلیارد ریالی شد

تهران- ایرنا- رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری زن و مردی خبر داد که با سند جعلی قصد داشتند ۳۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری و پلاک ثبتی مال باخته را تخریب و با نام خود نوسازی کنند.

به گزارش ایرنا از اعلام روز  دوشنبه پلیس تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه «سید علی شریفی» در این باره گفت: یازدهم اسفند ماه سال ۹۸ پرونده‌ای با موضوع جعل سند و دستگیری دو متهم به نام های جعفر ۴۱ ساله و سیاوش ۳۵ ساله در کلانتری ۱۲۲ دربند تشکیل و با دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران گفت: محتویات پرونده حاکی از آن بود، دو مرد با ارائه سند مالکیت خانه‌ای به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه و قصد استعلام داشتند که متصدی مربوطه متوجه جعلی بودن سند مذکور می‌شود و با تماس به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ هر دو متهم تحویل کلانتری دربند می‌شوند.

وی با بیان اینکه هر دو متهم برای ادامه تحقیقات و بازجویی های پلیسی تحویل دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری می شوند، گفت: متهمان در بازجوئی‌های پلیسی اظهار داشتند، دارای یک شرکت ساختمانی هستیم که مدتی پیش مردی میانسال به نام وحید به شرکت مراجعه و خانه‌ای را که مالک آن خانمی به نام سمیرا بود را به ما معرفی کرد و مقرر شد معامله خرید ملک در بنگاه املاک شخصی به نام سیامک که از آشنایان فروشنده بود صورت بگیرد و سپس شرکت طی قراردادی پلاک ثبتی را تخریب و نوسازی کند و  ما که از جعلی بودن سند اطلاعی نداشتیم برای استعلام سند ملک به اداره ثبت مراجعه و دستگیر شدیم.

شریفی با اشاره به اینکه تحقیقات پلیسی نشان از صحت گفتار متهمان داشت، بیان داشت: کارآگاهان در ادامه تحقیقات میدانی موفق شدند متهمان اصلی پرونده را شناسایی کنند.

این مقام انتظامی توضیح داد: مخفیگاه سمیرا در خیابان جردن شناسایی و با هماهنگی قضائی وی در یازدهم تیرماه دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی انتقال یافت.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه با انتقال سمیرا به پلیس آگاهی مشخص می‌شود اسم او مریم است، ادامه داد: مریم به جرم انتسابی اقرار و اظهار داشت که شناسنامه جعلی را سیامک تهیه کرده و مدارک و سند ملک نیز توسط سیامک به وی تحویل شده‌است.

به گزارش امروز پلیس تهران بزرگ، سرهنگ کاراگاه شریفی همچنین گفت: با شناسایی نفر اصلی این باند کارآگاهان در اقدامی ضربتی موفق به دستگیری سیامک می‌شوند که پس از انتقال به پایگاه یکم به جعل سند و کلاهبرداری اعتراف کردند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی خاطر نشان کرد: با اعتراف متهمان به جرم ارتکابی هر دو متهم به دادسرا معرفی و با صدور قرار مجرمیت از سوی مرجع قضائی روانه زندان شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =