اتمام تقاطع آذربایجان ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

ارومیه- ایرنا- معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه با اشاره به برنامه‌ریزی مدیریت شهری برای اتمام تقاطع غیرهمسطح آذربایجان تا پایان امسال گفت: اتمام این طرح مهم عمرانی، ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

محمدکاظم زوار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ۸۰ درصد روند ساخت تقاطع چهارسطحه آذربایجان به اتمام رسیده و ۲۰ درصد باقیمانده روند ساخت پروژه تا پایان سال به اتمام می رسد.

وی اضافه کرد: مسیر B۳  تقاطع غیر هم سطح آذربایجان از سمت بلوار والفجر به طرف جاده مهاباد، خرداد امسال افتتاح شد.

معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه بیان کرد:  علاوه بر آن، مسیر B۴ از سمت بلوار خاتم الانبیا (ص) تا جاده مهاباد تا یک ماه آینده گشایش می یابد.

زوار گفت: مابقی مسیرها نظیر مسیر از طرف ساوالان به سمت بلوار خاتم الانبیا(ص) نیز تاپایان سال جاری به اتمام می رسد.

وی افزود: ساماندهی ترافیکی ورود و خروجی شهر، تسهیل ارتباط شهرهای شمال و جنوب استان،  افزایش ایمنی ترافیکی و تردد عرضی عابرین پیاده، اجرای آخرین تقاطع غیر همسطح باقیمانده کمربند میانی شهری، تسهیل بالغ بر ۳۰ میلیون نفر سفر در سال ابتدایی بهره برداری، کاهش تعداد نقاط برخورد رویکردهای ترافیکی و اصلاح نقطه خطرناک ترافیکی، افزایش سطح سرویس تقاطع با کاهش زمان تاخیر  و تراکم وسایل نقلیه و افزایش سرعت حرکت از نتایج این طرح است.

به گزارش ایرنا، تقاطع غیر همسطح آذربایجان در چهار سطح و چهار فاز با پنج پل روگذر و ۲ پل غیرهمسطح از سال ۱۳۹۳ وارد فاز اجرایی شده و این روند همچنان ادامه دارد.

آذربایجان، در ابتدای ورودی ارومیه از مهاباد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =