چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم استان قزوین آغاز شد

قزوین - ایرنا - چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم روز سه شنبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بین شرکت کنندگان آغاز شد.

حجت الاسلام مصطفی مجیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این دوره از مسابقات ۸۷ نفر از خواهران و برادران قاری و حافظ منتخب در مرحله استانی به مدت ۲ روز با هم به رقابت می‌پردازند.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات به دلیل شیوع بیماری کرونا مراسم افتتاحیه و اختتامیه ندارد، اظهار داشت: در تابستان امسال مسابقات شهرستانی در ۲ منطقه قزوین و آبیک و البرز، بویین‌زهرا و تاکستان برگزار شد و برگزیدگان به مرحله استانی این مسابقات راه یافتند .

این مسوول افزود: هم اکنون چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم در بخش برادران با ۴۱ شرکت‌کننده در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ کل، ۲۰، ۱۰ و ۵ جزء، اذان و دعاخوانی و در بخش خواهران با ۴۶ شرکت کننده در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ ۲۰، ۱۰ و ۵ جز و دعاخوانی در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه مسابقات با حضور ناظرین سازمان در حال برگزاری است،تاکید کرد: نتایج بلافاصله بعد از اتمام مسابقات اعلام می‌شود و تعداد نفرات اعزامی به مرحله کشوری منوط به اعلام سازمان اوقاف و امور خیریه خواهد بود.

حجت الاسلام مجیدی افزود: ۹ نفر  وظیفه قضاوت در این دوره از مسابقات را برعهده دارند که از این تعداد پنج داور ویژه مردان و چهار داور نیز ویژه بانوان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =