هزار و ۵۰۰ پیشکسوت دفاع مقدس در اسفراین تجلیل می‌شوند

بجنورد- ایرنا- فرماندار اسفراین‌ گفت: هزار و ۵۰۰ پیشکسوت دوران دفاع مقدس همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این شهرستان خراسان شمالی تجلیل می‌شوند.

طاهر رستمی روز دوشنبه در نشست هماهنگی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اسفراین اظهار داشت: از ۱۵ هزار نفر پیشکسوت دفاع مقدس در استان خراسان شمالی، سهم این شهرستان تجلیل از هزار و ۵۰۰ پیشکسوت است که امسال به علت شیوع ویروس کرونا، از ۴۰ نفر آنان به نمایندگی از این تعداد تجلیل می شود.

وی گفت: برای حفظ و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس باید فرهنگ ایثار و شهادت با جدیت در برنامه‌ریزی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی گنجانده و ترویج شود.

وی با بیان اینکه اقتدار امروز ایران اسلامی نشات گرفته از دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت است افزود:  گرامیداشت هفته دفاع مقدس رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است.

فرماندار اسفراین رویکرد ستاد گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس را برنامه محوری است، افزود: یکی از سیاست‌های مهم این ستاد  توجه به کیفیت و اثربخشی برنامه‌ها است که در این راستا می توان از ظرفیت گسترده فضای مجازی بهره جست.

رستمی  توجه به کیفیت و اثر بخشی برنامه‌ های هفته دفاع مقدس سیاست های مهم ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در شهرستان ذکر کرد و  گفت: برای تحقق این امر می توان از ظرفیت گسترده فضای مجازی بهره جست.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفرابن در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قراردارد.  

هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریورماه آغاز می شود.

۳۱ شهریورماه سال ۱۳۵۹ ارتش متجاوز بعث عراق با عبور از مرزها به خاک میهن اسلامی حمله کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =