۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 84030084
۰ نفر

برچسب‌ها

دوقلوی استقامت ساخته شد

تهران-ایرنا- سازمان فضایی آمریکا (ناسا) از ساخت و آزمایش دوقلوی مریخ نورد «استقامت» به نام «خوش‌بینی» خبر داد. قرار است خوش بینی بر روی زمین به عملکرد بهینه استقامت در مریخ کمک کند.

به گزارش پایگاه اینترنتی سی نت، مریخ نورد استقامت ناسا ماه ژوئیه برای انجام یک سفر چند ماهه به مقصد مریخ پرتاب شد. این کار شبیه فرستادن بچه خود به دانشگاه است، با این تفاوت که دیگر هرگز او را نخواهید دید. اما دانشمندان ناسا بر روی زمین همچنان می‌توانند از حضور کاوشگر خوش بینی که دوقلوی استقامت است، لذت ببرند.

خوش بینی از نظر اندازه، سیستم راندن و مغزهای رایانه‌ ای تقریبا شبیه استقامت است. آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا(JPL) اعلام کرده است که یک مدل مهندسی کامل از این مریخ نورد اولین آزمایش رانندگی خود را در تاریخ اول سپتامبر (11 شهریور) گذرانده است. این آزمایش در یک انبار انجام شده است، اما خوش بینی برای یک چالش بزرگ‌ تر آماده می شود که همانا حرکت در محیطی به نام «حیاط مریخ» است که یک محیط مریخی شبیه سازی شده واقع در مرکز JPL در کالیفرنیا است.

محققان ناسا برای جلوگیری از بروز مشکلات غیر منتظره پس از فرود مریخ نورد استقامت بر سطح مریخ در تاریخ ۱۸ فوریه ۲۰۲۱، به مریخ نورد خوشبینی نیاز دارد تا ارزیابی کند که سخت افزارها و نرم افزارهای استقامت چگونه دستورات را انجام می دهند.خوش بینی در حیاط مریخ به کاوشگر «مگی» که یک مدل مهندسی از مریخ نورد «کنجکاوی» ناسا و در واقع دوقلوی آن است، خواهد پیو ست.

مریخ نورد استقامت در صدد یافتن نشانه هایی از حیات باستانی در سیاره سرخ خواهد بود. این کاوشگر همچنین یک بالگرد آزمایشی را همراه خود دارد که قرار است اولین پرواز یک هوانورد در جو غیر از زمین را رقم بزند. مریخ نورد استقامت نمایانگر جدیدترین و بزرگترین فناوری های اکتشافات سیاره ای است و اکنون دوقلوی آن به ناسا کمک خواهد کرد تا از پس چالش هایی که در سیاره مریخ بر سر راه آن قرار دارد، برآید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =