عضو شورا: فرصت ایجاد میدانگاه را از شهروندان تهرانی نگیریم

تهران- ایرنا- رییس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ظرفیت ایجاد میدانگاه در پایتخت، گفت: فرصت ایجاد میدانگاه‌ها را از شهروندان نگیریم.

«علی اعطا» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بافت فشرده و متراکم شهر تهران، ظرفیت‌هایی نظیر محور امیرکبیر به ندرت پیش می‌آید و نباید به بهانه امکان سرمایه‌گذاری و ساخت و ساز مسکونی و تجاری، فرصت توسعه فضاهای همگانی و عرصه‌های باز شهری از شهروندان گرفته شود.

وی با بیان اینکه توسعه میدانگاه‌ها و محورهای پیاده یکی از سیاست‌های شورای پنجم از ابتدای دوره است، افزود: در شهر تهران که عمده بافت آن شکل گرفته است و حالتی متراکم دارد، نباید فرصت‌های در دسترس را از دست داد.

وی خاطر نشان کرد: بخش شرقی محور امیرکبیر با مساحتی نزدیک به هشت هزار مترمربع تبدیل به میدانگاه پیاده شده است.

وی اظهار داشت: انتظار این است شهرداری منطقه ۱۲ و سازمان نوسازی شهر تهران و دیگر بخش‌های ذیربط برای ادامه این پروژه در امتداد محور امیرکبیر در بخش غربی آن، موضوع توسعه عرصه عمومی را مدنظر قرار دهد.

به گفته وی خوشبختانه شهرداری منطقه ۱۲ و سازمان نوسازی شهر تهران توسط مدیرانی فهیم اداره می‌شود که احاطه خوبی به مسایل شهرسازی و بافت‌های شهری دارند و همین موضوع انتظار را دوچندان می‌کند.

«اعطا» ابراز امیدواری کرد با نگاه مثبتی که شهردار تهران نسبت به توسعه فضاهای همگانی و عرصه‌های باز شهر دارد، فرصت توسعه پروژه میدانگاه امیرکبیر به سوی منطقه ۱۲ را از شهر نگیریم.

به گزارش ایرنا میدانگاه امیرکبیر در محله شکوفه در خیابان ۱۷شهریور با ۱۵ میلیارد تومان هزینه به بهره‌برداری رسید و مسیر دوچرخه‌سواری و فضاهای متعدد نشیمن و زمین بازی کودکان در اختیار شهروندان قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =