هشت هزار و ۶۷۰ خط اینترنت پرسرعت در لرستان واگذار شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: هشت هزار و ۶۷۰ خط اینترنت پرسرعت ( پورت ADSL) امسال به متقاضیان ۹ شهر استان واگذار شده است.

محمد قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد شامل ۳۸۶ پورت در ازنا، ۴۹۰ پورت الیگودرز، ۳۲۶مورد الشتر،۳۳۰ خط پلدختر،۷۸۶ مورد دورود، ۳۶۸ پورت کوهدشت و ۳۰۵ خط پرسرعت اینترنت در نورآباد است.

وی اظهار داشت: همچنین امسال سه هزار و ۸۱ خط اینترنت پرسرعت به متقاضیان مرکز استان و ۲ هزار و ۵۹۸ خط نیز به مشترکان شهرستان بروجرد واگذار شده و این روند بدون محدودیت ادامه دارد.

مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: تجهیزات ارتقاء فناوری به منظور توسعه و تقویت شبکه ارتباطی سیار، رفع مشکلات و تقویت پوشش آنتن دهی، برخورداری مشترکان از خدمات مطلوب و شبکه پرسرعت همراه اول بر ۱۳ سایت پر ترافیک شهری و جاده ایی- روستایی نصب و راه اندازی شد.

قاسمی ادامه داد: برای ارتقای فناوری این ۱۳ سایت همراه اول بیش از پنج میلیارد تومان از محل اعتبارات شرکت مخابرات ایران هزینه شده است.
به گفته وی  این اقدام بر اساس برنامه زمانبندی اجرای طرح فاز هشت توسعه شبکه ارتباطات سیار بوده که در این راستا فناوری ۱۳ سایت در شهرستان های خرم آباد، بروجرد، کوهدشت، ازنا، پلدختر و دوره چگنی به امکان نسل چهار مجهز شد.

بیش از یک میلیون و ۴۱۰ هزار خط تلفن همراه اعتباری و دائمی در لرستان ایجاد  و ۶۷ هزار پورت پرسرعت (ADSL) نیز دایر شده، ۹۳ درصد روستاها و حدود ۹۹ درصد جاده های اصلی لرستان نیز دارای پوشش تلفن همراه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =