کنترل چاقی دانش‌آموزان با «کوچ»

بجنورد-ایرنا- مشاور مالی اداری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح کوچ (کنترل وزن و چاقی) در مهرماه امسال خبر داد و گفت: اجرای این طرح همزمان با هفته تربیت بدنی آغاز می‌شود و تا هفته سلامت ادامه دارد.

حامد صبوری روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار داشت: طرح ملی کوچ، اقدام مهم در حوزه تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش است و در آن، چاقی و بی. ام. آی دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرد و پس از آن اقدامات مداخله ای و توزیع بسته های آموزش تغذیه سالم میان خانواده ها،  انجام می شود.

وی افزود: زندگی ماشینی و سبک زندگی آپارتمان نشینی تمام افراد را با خطر افزایش وزن و کم تحرکی روبه رو کرده است و در این میان،  دانش آموزان هم از این سبک متضرر شده اند.

مشاور مالی اداری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تمام دانش آموزان زیر پوشش طرح کوچ قرار می گیرند.

وی در بخش دیگر سخنان خود در باره جذب معلم ورزش در مدارس گفت: در سال های اخیر اقدامات خوبی در جذب نیروی مراقب سلامت و معلم تربیت بدنی انجام شده است البته تا رسیدن به وضعیت استاندارد فاصله داریم.

آموزش ۱۵۰ هزار معلم ابتدایی برای تدریس ورزش 

صبوری افزود: اکنون ۳۳ هزار معلم تربیت بدنی در مدارس مشغول به فعالیت هستند اما تلاش داریم تا با استخدام و جذب افراد بیشتر، بخشی از کمبودها جبران شود.

وی اظهار داشت: در سال های گذشته، برای جبران کمبود معلم، آموزگاران دوره ابتدایی آموزش لازم برای تدریس درس تربیت بدنی را فرا گرفتند تا کمک کار باشند.

مشاور مالی اداری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بیش از  ۱۵۰ هزار نفر آموزگار، در این زمینه آموزش دیده اند.

توزیع ۲۵۰ میلیارد ریال اقلام ورزشی 

صبوری درباره اعزام کاروان مهر با نشاط به مدارس گفت: ارسال تجهیزات ورزشی به مدارس در قالب این کاروان در حال انجام است و اقلام به ارزش ۲۵۰ میلیارد ریال در میان مدارس توزیع می شود.  

مشاور مالی اداری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: توزیع این تجهیزات در برخی از استان ها انجام شده و تا مهرماه در سایر استان ها انجام می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =