سازماندهی و دیجیتال سازی اسناد ملی در قزوین کلید خورد

قزوین - ایرنا - سازماندهی و دیجیتال سازی اسناد ملی در قزوین با عقد تفاهم نامه میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی با استانداری به امضا رسید.

به گزارش ایرنا،  تفاهم نامه همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و استانداری قزوین، با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به امضا رسید.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و استانداری قزوین با امضای تفاهم نامه ای بر تقویت منابع، فرصت های علمی، فرهنگی و پژوهشی در استان قزوین تاکید کردند.

در این تفاهم نامه بر همکاری طرفین برای تقویت منابع، فرصت های علمی، فرهنگی و پژوهشی، جمع آوری، حفظ و پردازش اسناد ملی استان قزوین در مرکز اسناد و کتابخانه ملی این استان تاکید شد.

در بخشی از این تفاهم نامه مقرر شد فعالیت های مشترک در زمینه شناسایی و فراهم سازی شرایط اهدا یا خرید منابع اسنادی و اسناد خاندان ها و مجموعه داران شخصی استان قزوین صورت گیرد. همچنین همکاری طرفین در شناسایی و رفع کسری مجموعه انتشارات کتاب و نشریات استان قزوین برای واسپاری از دیگر بخش های امضای این تفاهم نامه بود.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران هم متعهد به تأمین منابع و محرومیت زدایی کتابخانه های استان قزوین، دیجیتال سازی منابع ملی، سازماندهی منابع کتابی و غیر کتابی، نظارت و ساماندهی بایگانی‌های راکد این استان و همچنین ارائه آموزش‌های تخصصی اسنادی و کتابخانه ای در سطح استان قزوین شد.

استانداری قزوین نیز متعهد به انتقال اسناد و مدارک راکد مکتوب، دیداری، شنیداری و الکترونیکی استانداری و همچنین انتقال اصل اسناد، در صورت وجود نسخه پشتیبان از اسناد و مدارک به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =