تعداد روستاهای برخوردار از گاز طبیعی در کرمانشاه به ۱۵۴۱ رسید

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه با اشاره به اینکه ضریب نفوذ گازرسانی روستایی با احتساب ۸۱ طرحی که امروز (دوشنبه) افتتاح ‌شد به ۷۷ درصد ‌رسید، گفت: اکنون هزار و ۵۴۱ روستای استان گاز طبیعی دارد.

«سیروس شهبازی» روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های گازرسانی در استان کرمانشاه با حضور وزیر نفت از طریق ویدئوکنفرانس در شهر نودشه افزود: امروز با گازرسانی به شهر نودشه ضریب نفوذ گازرسانی شهری به  ۹۹.۹ درصد می‌رسد و گازرسانی به سه شهر نوسود، ازگله و ریجاب باقی‌ مانده که اجرای آنها در حال انجام است.

به گفته او، برای اجرای این پروژه ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر شبکه‌گذاری انجام و ۸۱ هزار علمک نصب شده است.

وی اظهار داشت: در بخش صنعتی با ۲۲ واحدی که امروز به بهره‌برداری ‌رسید در مجموع ۲ هزار و ۴۷۷ واحد صنعتی از نعمت گاز برخوردار شد.  

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه تصریح کرد: اکنون در استان کرمانشاه ۶۰۰ هزار مشترک گاز طبیعی در بخش‌های مختلف است و روزانه ۱۳ میلیون مترمکعب گاز به مشترکان تحویل می‌شود. 

شهبازی با بیان اینکه درصد بهره‌مندی مجموع مشترکان گاز در کرمانشاه اکنون ۹۴.۳ درصد است، یادآور شد: از جمله مهم‌ترین اقدام‌های شرکت گاز استان کرمانشاه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم رشد ۵۴ درصدی در مشترک‌پذیری است که به‌طور میانگین هر سال ۳۰ هزار مشترک اضافه شده است.

او گفت: فعالیت شرکت گاز استان کرمانشاه از سال ۱۳۷۲ با هدف گازرسانی و تأمین سوخت پایدار در بخش‌های مختلف آغاز شده است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲ هزار و ۵۹۵ روستا و ۳۵ شهر دارد.

سرخط اخبار استان‌ها