۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۸
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84030041
۰ نفر

برچسب‌ها

تدوین اطلس خیران مهریز پیگیری می‌شود

یزد- ایرنا- فرماندار مهریز گفت: تدوین اطلس خیران با هدف ارتقا و گسترش فرهنگ خیرخواهی و تجلیل از خدمات شایسته خیران در حوزه‌های فرهنگی ، اجتماعی و آموزشی شهرستان پیگیری می‌شود.

به گزارش ایرنا،  رضا زارع زاده مهریزی روز دوشنبه در جمع تعدادی از خیران با  اشاره به اینکه در ۱۸ ماه گذشته عملیات ساخت و احداث ۱۸ مرکز خیری در شهرستان آغاز شده افزود: نهادینه کردن فرهنگ خیرمندی در جامعه کاری بسیار ارزشمند است و می‌تواند بالاترین پیام را داشته باشد.

وی با بیان اینکه خیران، نمونه بارز نوع دوستی ، عشق و ایثار هستند که برای رفاه و آسایش همنوعان و توسعه کشور پیش قدم می‌شوند ادامه داد: خیران الگو و نماد سخاوت هستند که با این عمل خود هم دین و دنیا و هم آخرت خود را حفظ می‌کنند.

فرماندار مهریز با ابراز خرسندی از اینکه در این مدت مردم شهرستان ثابت کردند از باغ شهر تاریخی استان می‌توان به عنوان دیار خیران یاد شود،  ابراز امیدواری کرد با نیت‌ خیری که دارند یاریگر دولت در اجرای طرح‌های مختلف باشند.

زارع زاده مهریزی گفت: در شرایط کنونی که تحریم‌های دشمنان علیه نظام و کشور افزایش یافته باید از ظرفیت خیران و بخش‌خصوصی برای اجرای طرح های عمرانی، تولیدی، صنعتی و فرهنگی در شهر و روستاها استفاده کرد.

وی اظهار کرد: با همکاری خیران عملیات اجرایی ۱۵ طرح عمرانی خیری در زمینه‌های بهداشت و درمان، امداد و نجات، گردشگری، بهزیستی و آموزشی در حومه شهری و بخش مرکزی این شهرستان آغاز شده است.

این مسوول گفت: ساختمان‌های داروخانه هلال احمر، پایگاه انتقال خون، مرکز معلولان ذهنی، مرکز امداد و نجات، دانشکده فنی و حرفه‌ای، پایگاه اورژانس و چند مدرسه از جمله اهم این طرح‌هاست.

زارع زاده تصریح کرد: برای اجرای این طرح‌ها در شهر و مناطق روستایی در پنج دهستان بخش مرکزی افزون بر ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود و زمینه برای مشارکت خیران در تمامی طرح‌های مورد نیاز منطقه فراهم است.

وی گفت: مردم می‌توانند برای اطلاع از طرح‌های خیری و نیازهای شهرستان با شماره ۰۳۵۳۲۵۲۲۵۰۵ تماس بگریند.   

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =