کلاس‌های درس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ۲۲ شهریور آغاز می‌شود

اصفهان - ایرنا- قائم مقام معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: کلاس‌های درس این دانشگاه از بیست و دوم شهریور جاری آغاز می‌شود و مبنای ارایه دروس نظری بصورت مجازی است.

علیرضا ایرج‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال تحصیلی ۱۳۹۹ -۱۴۰۰ از پانزدهم شهریور جاری با ثبت نام دانشجویان و انتخاب واحدهای درسی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز شد و کلاس‌های درس نظری بصورت مجازی از بیست و دوم شهریور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه همه کلاس‌های دروس نظری در ترم تحصیلی نخست امسال بصورت مجازی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در ترم دوم سال تحصیلی با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا درباره حضوری یا غیر حضوری شدن آنها تصمیم‌گیری می‌شود.

ایرج‌پور با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های لازم برای برگزاری کلاس‌های مجازی در این دانشگاه فراهم شده است، اضافه کرد: تلاش بر این است تا حداقل یک چهارم کلاس‌های نظری مجازی بصورت آنلاین برگزار شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه در دانشگاه علوم پزشکی، رشته‌های عملی و کارآموزی بسیاری داریم و نمی‌توان آنها را بصورت غیر حضوری برگزار کرد برنامه‌ریزی لازم برای چگونگی ارائه آنها نیز شده است.

قائم مقام معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از جمله این رشته‌ها را پزشکی و دندانپزشکی و ترم‌های هفتم و هشتم پرستاری خواند و توضیح داد: دانشجویان این رشته‌ها باید در بیمارستان‌ها ارائه خدمت کنند و برنامه‌ریزی لازم برای حضور آنها با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی صورت گرفت.

وی افزود: درس‌های نظری دانشجویان ترم‌های یکم تا ششم پرستاری نیز در این ترم تحصیلی بصورت مجازی برگزار می‌شود.

ایرج‌پور با بیان اینکه برخی رشته‌های تحصیلی این دانشگاه بیشتر جنبه کارآموزی و آشنایی دارند، گفت: برای این رشته‌ها نیز مقرر شد که بسترهای لازم برای گذراندن دوره کارآموزی  به شکل تعدیل شده و با شرایط مناسب و رعایت دستورهای بهداشتی فراهم شود.

وی تصریح کرد: برای برخی از دروس عملی نیز به دانشکده‌ها اعلام شد که اگر امکان به تعویق انداختن آنها برای ترم آینده وجود دارد این کار با برنامه‌ریزی مناسب انجام شود.

وی درباره دروس آزمایشگاهی نیز توضیح داد: بخش نظری این دروس بصورت مجازی ارایه می‌شود و دانشکده‌ها باید برای بخش عملی آنها برنامه پیشنهادی خود را ارائه دهند.

قائم مقام معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: برنامه‌ریزی درسی این دانشگاه به نحوی صورت گرفته است که با توجه به شرایط پیش آمده از شیوع بیماری کرونا و مجازی برگزار شدن بسیاری از کلاس‌ها، اختلال و تاخیری در روند تحصیل دانشجویان پیش نیاید و به موقع دانش آموخته شوند.

ایرج‌پور با بیان اینکه این دانشگاه بر اساس ۲ تجربه مهم که از آموزش مجازی در ترم گذشته بدست آورد، اقدام به توانمندسازی استادان برای ارائه آموزش مجازی و تقویت زیرساخت‌های آموزش مجازی کرد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از نظر شاخص‌های آموزش مجازی در کشور در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه یک چهارم ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای حضور دانشجویان آماده‌سازی شده است، اظهار داشت: مشکلی از نظر خوابگاه برای دانشجویان کارورز، دستیاران حضوری، اینترن‌ها و دانشجویان سال آخر تحصیلی وجود ندارد.

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دارای حدود ۱۱ هزار دانشجو و ۸۰۰ عضو هیات علمی است که با ۱۱ دانشکده و ۴۷ مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده، یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر کشور بشمار می‌آید.

شیوع بیماری کرونا از اوائل اسفند سال گذشته در کشور باعث شد تا کلاس های درس دانشگاه‌ها بصورت غیر حضوری برگزار شود؛ تا کنون بیش از ۳۸۰ هزار نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =