برگزاری مسابقات قرآنی در شهرستان‌ها باید گسترش یابد

قزوین- ایرنا- رییس امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه بر لزوم اهتمام ویژه برای تبیین مفاهیم قرآن کریم در جامعه تاکید کرد و گفت : نقش مسابقات قرآنی در ترویج فرهنگ قرآنی قابل توجه بوده و این چنین رویدادها باید در سطوح شهرستانی و استانی گسترش یابند.

به گزارش ایرنا، مهدی قره شیخلو روز دوشنبه در نشست شورای امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قزوین افزود: تنوع فعالیت‌های قرآنی در سازمان اوقاف و مرکز امور قرآنی زیاد است  اما معمولا فعالیت‌های قرآنی اوقاف با مسابقات سراسری و بین‌المللی قرآن شناخته می‌شود.

وی اظهار داشت: مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف رسالت‌های متفاوتی دارد که یکی از آنها برگزاری مسابقات بین المللی است، اما ما فقط به مسابقات بین المللی توجه کردیم و غافل از مسابقات در سطح شهرستان بودیم و متاسفانه بیشتر نگاه کمی بر این حوزه حاکم بوده است.

قره شیخلو اضافه کرد: رسالت ما  آموزش و فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی است و بحث موقوفات قرآنی نیز یکی دیگر از وظایف اصلی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف به شمار می رود که کمتر به آن توجه شده است. 

این مسوول با اشاره به برگزاری‌های دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای قرآن در سطح جامعه، اضافه کرد: باید در ابتدای کار رعایت استاندارهای دوره‌های آموزشی مورد توجه قرار بگیرد به‌ گونه‌ای که مردم با قران انس بیشتری پیدا کنند.

وی تاکید کرد: نگاهمان را باید به مقوله مسابقات تغییر دهیم و تقویت مسابقات استانی و استاندارد سازی فرهنگ مسابقات قرآنی را ارتقا دهیم.

رییس امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به چشم اندازه این سازمان در نیمه دوم امسال افزود: ساماندهی داوران از مهمترین اولویت‌های ما در سال جاری است و سیاست ما بر این است که از اعزام داور به صورت متمرکز از سازمان خودداری کنیم و با استفاده از ظرفیت‌های استانی و برگزاری دوره‌های آموزشی و توجیهی از توان داوران دارای مدرک استفاده کنیم.

وی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ قرانی در جامعه، خاطرنشان کرد: در این راستا برگزاری محافل قرآنی هدفمند در شهرستان‌ها در اولویت قرار دارد و همچنین باید به ترویج فرهنگ وقف قرانی نیز بپردازیم و از آن غافل نباشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =