پاکزاد: کمانداران مانعی برای حضور در مسابقات آزاد آنتالیا ندارند

تهران -ایرنا- دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان، گفت: مسابقات آزاد ترکیه رنکینگ یا امتیازی برای کمانداران ندارند و با توجه به هزینه‌بر بودن و شرایط موجود امکان اعزام کمانداران به این رقابت‌ها را نداریم. با این حال، کمانداری که مایل به شرکت در این رقابت‌ها باشد می‌تواند شخصاً اقدام کند.

بهزاد پاکزاد در خصوص مسابقات آزاد تیراندازی با کمان که ۱۱ تا ۱۳ مهرماه در آنتالیا برگزار می شود به ایرنا، گفت: کمانداران ما بیش از ۷ ماه اردو یا تمرین نداشته‌اند و از سوی دیگر مسابقات ترکیه بیشتر جنبه دست گرمی یا محکی برای تعیین میزان آمادگی ورزشکاران است.

وی گفت: یک باشگاه خصوصی به فدراسیون اعلام کرد که قصد دارد ۲ کماندار کامپوندی خود را به مسابقات آزاد ترکیه اعزام کند، بنابراین فدراسیون از آنان خواست تا هزینه‌های ۲ کماندار ریکروی یعنی میلاد وزیری و زهرا نعمتی را متقبل شود.

دبیر فدراسیون افزود: خوشبختانه این درخواست پدیرفته شد و آنان ۲ مربی باشگاهی خود یعنی زهرا شعبانی و جبرئیل عبادی را قرار است همراه این چهار ورزشکار راهی ترکیه کنند.

پاکزاد اضافه کرد: با وجود ثبت نام و مشخص شدن نفرات اعزامی، ممکن است بخاطر ادامه تعطیلی خطوط هوایی ترکیه، هیچ اعزامی انجام نشود.

وی گفت: البته پیشنهاد استفاده از پروازهای قطر برای سفر به ترکیه و شرکت در مسابقات آزاد تیر و کمان مطرح شد، اما به دلیل گرانی بیش از حد بلیت‌های این خط هوایی، امکان استفاده از خدمات اّین خط هوایی هم  میسر نیست.

پاکزاد در پایان اضافه کرد : بسیاری از هیات‌های استانی تمایل خود رد برای شرکت کمانداران در این رقابت‌ها اعلام کرده اند که از نظر فدراسیون بلامانع است.

زهرا نعمتی، میلاد وزیری، محمدصالح پالیزبان و حسام الدین کوثر نفرات اعزامی به مسابقات ازاد ترکیه هستند.

براساس گزارش ایرنا، اردوی آماده سازی تیم‌های ملی تیراندازی با کمان رشته ریکرو و کامپوند از دیروز (یکشنبه) در جزیره کیش و آبیک قزوین آغاز شده و تا ۲۷ شهریور ماه ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =