معیشت و اقتصاد مردم در شرایط کرونا نباید آسیب ببیند

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: در شرایط خاص کنونی هم باید به سلامت جامعه توجه شود و هم معیشت و اقتصاد مردم نباید آسیب ببیند.

«حسین خوش‌اقبال» روز دوشنبه در دیدار رییس و معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با قدردانی از تلاش و زحمات کادر درمان در شرایط فعلی شیوع کرونا، افزود: کادر بهداشت و درمان در روزهای سخت به خصوص در بحران کرونا، با ایثار فراوان و با از خود گذشتگی‌، جان خود را فدای سلامت مردم کردند.

او گفت: به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اعتقاد خاصی دارم و به کار آنان ایمان دارم و هر آنچه که در توان داشته باشم در خدمت حوزه سلامت خواهم بود تا مردم بتوانند از خدمات بهتر دانشگاه استفاده کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این دیدار گفت: دانشگاه علوم پزشکی در تمامی رویدادها درگیر است و در مقابل همه بحران ها از جمله زلزله، سیل و کرونا تمام قد ایستاده و از هیچ کوشش دریغ نکرده است.

«محمودرضا مرادی» افزود: حوزه سیاسی، امنیتی و اجتماعی دارای اهمیت ویژه‌ای است که با حمایت خود می تواند دیگر سازمان‌های استان را همچون گذشته با دانشگاه همراه سازد.

وی اظهار داشت: در ۶ ماه گذشته ۲ نقشه راه سلامت کوتاه مدت و بلند مدت ترسیم شده و میزان آمادگی و نیازهای تجهیزاتی، نیروی انسانی، مالی و پشتیبانی حوزه سلامت در آن پیش‌بینی‌ شده است.

او گفت: با توجه به برگزاری چندین آزمون جامع مثل کنکور، برگزاری آیین های عزا و عروسی، تعطیلات و مسافرت‌ها و بازگشایی مدارس احتمال افزایش بیماری در روزهای آینده وجود دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۱۳۹ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: تا روز ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۹۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۰۵ نفر از آنها بستری شدند.

سیما سادات لاری با اشاره به اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۸۶ هزار و ۶۵۸ نفر رسید، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۲ هزار و ۲۹۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه خوشبختانه تا کنون ۳۳۳ هزار و ۹۰۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، اظهار داشت: ۳۷۲۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
وی همچنین اعلام کرد: تا کنون سه میلیون و ۳۸۰ هزار و ۲۶۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
لاری در ادامه یادآور شد: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.