سرانه دوره سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد هشت میلیون ریال است 

یاسوج- ایرنا- معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرانه دوره سوادآموزی برای هر نفر در سال ۱۳۹۹ در این استان هشت میلیون و ۴۰۰ هزار ریال است که به آموزشیاران پرداخت می شود. 

سید حمدالله خواهش نیک روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال سرانه دوره های انتقال و تحکیم سواد برای هر نفر در کهگیلویه و بویراحمد نیز به ترتیب ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال و یک میلیون و ۷۰۰ هزار ریال خواهد بود. 

وی افزود: چهار هزار و ۵۰۰ بی سواد و کم سواد در سال ۱۳۹۹ در کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش فعالیت های سوادآموزی قرار می گیرند. 

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این تعداد شامل ۲ هزار و ۴۰۰ نفر در دوره سوادآموزی، یک هزار  و ۲۰۰ نفر در دوره انتقال و ۹۰۰ نفر نیز در دوره تحکیم سواد هستند. 

خواهش نیک عنوان کرد: امسال ۲ هزار و ۶۶۴ سوادآموز کهگیلویه و بویراحمد در طرح نماز کلید بهشت، ۶۵۰ نفر در طرح حلقه های  کتابخوانی، ۱۲۰ نفر در دوره های آموزش رایانه و ۸۵۰ نفر نیز در مراکز یادگیری محلی زیر پوشش قرار خواهند گرفت. 

وی ابراز داشت: طول دوره سوادآموزی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد پنج ماه و به مدت ۴۰۰ ساعت و طول دوره انتقال نیز هفت ماه و به  مدت ۶۰۰ ساعت است. 

خواهش نیک گفت: رعایت کامل نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در کلاس های درس هر سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم  سواد در کهگیلویه و بویراحمد بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای این استان ضروری است. 

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲.۷ درصد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =