۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی به مشاغل آسیب دیده در استان پرداخت شده است.

پروانه نیک مرام روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی که در اختیار بانک های عامل استان قرار گرفته ، ۱۱۰ میلیارد ریال آن تا کنون پرداخت شده است.

وی افزود: در مردادماه گذشته رشد نسبی در پرداخت تسهیلات کرونایی در استان صورت گرفت با این وجود این آمار قابل قبول نیست و بانک های عامل ملزم به پرداخت مبالغ تعیین شده به متقاضیان تا پایان شهریور ماه هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بدون حمایت دستگاه های اجرایی و بانک ها، واحدهای تولیدی  نمی توانند  فعالیت خود را ادامه دهند و این امر سبب بیکار شدن کارگران و متوقف شدن واحدهای تولیدی خواهد شد.

نیک مرام ابراز داشت: امید است همان گونه که در پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری موفق عمل کردیم بتوانیم در تسهیلات کرونایی نیز به این مهم دست یابیم.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از واحد های تولیدی استان، ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان اختصاص یافت.

بانک های پرداخت کننده تسهیلات شامل بانک انصار، بانک پارسیان، بانک تجارت، رفاه کارگران، سپه، صادرات ایران، ملت، ملی ایران هستند.

مبلغ این تسهیلات ۱۲۰ میلیون ریال به ازای هر شاغل بیمه شده برای کسب و کار های آسیب دیده و  ۱۶۰ میلیون ریال به ازای هر شاغل بیمه شده برای واحد هایی که به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیل شده اند، است.

۱۴ رسته شغلی از جمله مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی، تولید و توزیع پوشاک، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، باشگاه ها و مجتمع های ورزشی، آموزشگاه های رانندگی و دیگر موارد مشمول تسهیلات حمایتی در مقابل آسیب های شیوع ویروس کرونا هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =