طرح ارتقای آموزش مهارت زندانیان در استان اردبیل اجرا می‌شود

اردبیل_ایرنا_ مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل از اجرای طرح ارتقای سطح آموزش مهارت زندگی زندانیان استان با هدف زمینه‌سازی برای ایجاد اشتغال آنها پس از ازادی از زندان خبر داد.

به گزارش ایرنا،سید مجتبی حسینی روز دوشنبه در آیین معارفه رییس جدید زندان خلخال افزود: اجرای این طرح تاکنون موجب ارتقای سطح آموزش مهارت کار زندانیان و ایجاد زمینه مناسب برای اشتغال مددجویان پس از آزادی از زندان در استان شده است.

وی  بیان کرد: در شهرستان خلخال با  توجه به وسعت کارگاه‌های آموزش مهارت کار،  زمینه یادگیری مهارت‌های شغلی مددجویان در شغل‌های مختلف فراهم شده  و راه اندازی  مزرعه تولید گل محمدی برای ترویج و آموزش کشاورزی در بین زندانیان خلخال نمونه‌ای  از تلاش برای ایجاد اشتغال پس از حبس و محکومیت زندانیان است.

وی از اجرای طرح اتصال زندان خلخال به شبکه فاضلاب شهری خبر داد وگفت:با وجود افزایش هزینه‌های اجرای این طرح از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد سال گذشته به ۴ میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال امسال اداره کل زندان استان اردبیل با همکاری شرکت اب وفضلاب خلخال در حال انجام این طرح است .

وی اظهار کرد: برای اجرای این طرح یک میلیارد ریال اعتبار اولیه از سوی اداره کل زندانهای استان در سال گذشته تخصیص داده شده که تا پایان سال نسبت به تامین اعتبار باقیمانده اقدام خواهد شد.

در این مراسم فریدون بابایی فرماندار خلخال نیز وجود زندان در یک منطقه را بخشی از واقعیات انکار ناپذیر جامعه امروزی دانست  و اظهار کرد: راه اندازی زندان جدید خلخال در کنار حل مشکل محدودیت جا در زندان قبلی این شهر منجر به فراهم شدن زمینه کارآموزی و کسب مهارت کار برای زندانیان این مجموعه شده است.

در این مراسم با تقدیر از تلاش فزاد فروزان رییس قبلی زندان خلخال، رستم ناصری به عنوان رییس جدید ندامتگاه این شهرستان معرفی شد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =