مدیرکل تعاون روستایی فارس: کودشیمیایی خارج از سهمیه تامین و اندکی گران شد

شیراز-ایرنا- تفاوت قیمت مصوب دولتی کودهای شیمیایی با قیمت عرضه شده در برخی نقاط فارس گلایه تعدادی از کشاورزان این استان را به همراه داشت که مدیرکل تعاون روستایی فارس دلیل این موضوع را تامین خارج از سهمیه کود مورد نیاز کشاورزان دانست.

تعدادی از کشاورزان بخش سیدان شهرستان مرودشت دوشنبه در تماس با خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس گلایه‌های خود را از دلیل عرضه بیش از قیمت مصوب کود شیمیایی توسط تعاونی‌ها ارایه کردند و گفتند قیمت مصوب عرضه دولتی هر کیسه کود شیمیایی، ۵۴ هزار و ۵۰۰ تومان است اما تعاونی‌ها این محصول را ۶ هزار تومان بیشتر می‌فروشند.
این کشاورزان بیان کرد: زمانی که به این موضوع اعتراض می‌کنیم کسی پاسخگوی دلیل افزایش قیمت عرضه دولتی کود شیمیایی نیست.
خبرنگار ایرنا برای پیگیری این موضوع با مدیرکل تعاون روستایی استان فارس تماس گرفت که وی بیان کرد: این کودها از عسلویه به صورت فله‌ای خریداری و وارد فارس می‌شود که در استان فارس کیسه‌گیری می شود و سپس در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.
هدایت‌الله رحیمی افزود: قیمت هر کیسه کود شیمیایی ۵۴ هزار و ۵۰۰ است که ۶ هزار تومان اضافه مربوط به هزینه حمل و نقل، کیسه‌گیری و کارگر است.
وی ادامه داد: با هدف اینکه در استان فارس کمبود در زمینه تامین کودهای شیمیایی وجود نداشته باشد این راهکار اتخاذ شده است، اگر کشاورز ۶ هزار تومان پرداخت کند بهتر از این است که در بازار ۱۵۰ هزار تومان کودشیمیایی را خریداری کند.
مدیرکل تعاون روستایی استان فارس گفت: کودهای شیمیایی را خارج از سهمیه از عسلویه استان بوشهر خریداری و وارد استان فارس می کنیم تا با کمبود مواجه نشویم.

شرکت خدمات حمایتی کشاورزی فارس اعلام کرد: در پنج ماه امسال ۷۱ هزار تن کود اوره در فارس توزیع شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۳ درصد افزایش دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =