باغداران بهاباد ۲۵۰ تن محصول بادام درختی برداشت کردند

یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی بهاباد با اشاره به پایان برداشت بادام درختی از باغ های این شهرستان، گفت: امسال کشاورزان منطقه از هر هکتار یک تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف کردند.

محمدمهدی عبدالحسین زاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا زمان برداشت محصول را اواسط مردادماه و پایان آن را نیمه شهریورماه ذکر کرد و یادآور شد: بیشتر درختان بادام در بخش آسفیچ و روستاهای کوهستانی این منطقه قرار دارد و در دهستان جلگه  بخش مرکزی هم این گونه گیاهی  کشت می شود .

وی انواع محصول بادام منطقه را کاغذی و سنگی ذکر کرد و افزود: امسال با توجه به شرایط آب و هوایی بادامکاران نسبت به سال های گذشته محصول بیشتر و با کیفیت بهتری برداشت کردند.

مدیر جهاد کشاورزی بهاباد آفات درختان بادام را کنه ، زنبور مغزخوار بادام و بیماری‌های قارچی(لکه آجری و غربالی) ناشی از ذرات گرد و غبار به دلیل وجود جاده های خاکی در اطراف باغ های بادام ذکر کرد و گفت: اجرای طرح مبارزه تلفیقی و ارتقای سطح مدیریت باغ ها از سوی باغداران در کنترل عوامل آفت زا مهم و تاثیرگذار است.

سطح زیرکشت محصول باغی شهرستان بهاباد چهار هزار و ۵۰۰ هکتار  و زراعی آن سه هزار هکتار  و تعداد بهره برداران آن هم چهار هزار نفر است.

مهمترین محصول باغی منطقه پسته ، بادام، گردو، انگور و انار است و از محصول زراعی آن می توان گندم، جو، زیره سبز، کنجد، یونجه و کلزا نام برد.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =