مدیر حوزه علمیه خراسان هتک‌حرمت قرآن را در یک کشور اروپایی تقبیه کرد

مشهد- ایرنا- مدیر حوزه علمیه خراسان امروز ۱۷ شهریور با صدور بیانه‌ای هتک‌حرمت قرآن کریم را در توسط افراد ضد دین در کشور اروپایی سوئد تقبیه و محکوم کرد.

آیت‌الله سید مصباح عاملی روز دوشنبه با صدور این بیانیه اعلام کرد: این روزها اهانت ننگین در یکی از کشورهای اروپایی به ساحت قرآن کریم قلب جهان اسلام، موحدان و احرار عالم را به درد آورده است. بدون تردید این اقدام شنیع برآمده از عداوت شیطانی و نوکرمآبی آنان برای استکبار جهانی نسبت به صحیفه الهی است که همواره همه بشریت را به سِلم، صلح و برادری دعوت نموده است.

وی افزود: حوزه علمیه کهن، انقلابی و تحول‌خواه خراسان این حرکات مذبوحانه را قویاً محکوم نموده و با تأسی به رهبر فرزانه، حکیم و شجاع انقلاب اسلامی حضرت آیت‌االله العظمی خامنه‌ای مسیر حرکت به سمت صدور پیام حیاتبخش اسلام ناب را به سراسر گیتی بیش از پیش ادامه خواهد داد. 

هفتم شهریور ماه جاری در جریان تظاهراتی ضداسلامی که بطور غیرقانونی و بدون مجوز توسط گروههای راست‌گرای افراطی در کشور سوئد واقع در شبه‌جزیره اسکاندیناوی در شمال شرق قاره اروپا به راه افتاد با کمال تاسف در اقدامی شنیع و ضد فرهنگ و انسانیت یک جلد قرآن کریم آتش زده شد. همچنین همزمان با این رخداد بهت‌آور که در محله روزن‌گار شهر مالموی سوئد رخ داد، طی اقدام کثیف دیگری کتاب مقدس مسلمانان جهان توسط عوامل افراطی در مرکز همین شهر لگدکوب شد. 

شهر ۲۸۰ هزار نفری مالمو که سومین شهر پرجمعیت سوئد بوده و در استان اسکونه در جنوب آن کشور قرار دارد در پی این اقدامات شنیع ضدانسانی چند افراط‌گرای کور، درگیر اعتراض و ناآرامی گسترده شد. پلیس سوئد از بازداشت ۲۰ نفر در پی این ناآرامیها در مالمو خبر داد.

حوزه علمیه خراسان با هزار و ۲۰۰ سال قدمت و حدود ۴۰ هزار طلبه در حال آموزش در ۱۵۲ مدرسه علمیه تحت نظر دو هزار استاد، پس از حوزه علمیه قم دومین مرکز حوزوی ایران است. هم‌اینک افزون بر ۴۰ جلسه درس خارج و ۴۰۰ جلسه درس سطوح عالی در حوزه علمیه خراسان برقرار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =