استفاده از ماسک در مهاباد ۳۰ درصد کاهش یافت

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: استفاده از ماسک توسط شهروندان نسبت به ماه گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته و هم اکنون، حداقل نصف مردم در این شهرستان از آن استفاده نمی‌کنند.

امیر بهزاد روز دوشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماسک همچنان یکی از عوامل اصلی کاهش انتقال ویروس کرونا در جامعه است و همه مردم برای پیشگیری از این  بیماری باید ضمن رعایت سایر دستورالعمل‌های بهداشتی از آن نیز استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون مهاباد در وضعیت هشدار قرار دارد، ادامه داد: در صورت بی‌توجهی مسوولان و مردم نسبت به این بیماری و رعایت‌نکردن پروتکل‌های بهداشتی، فاز جدیدی از این بیماری آغاز خواهد شد که تعداد مبتلایان و بیماران بدحال افزایش می‌یابد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: شرایط بخش ویژه مقابله با کرونا در بیمارستان این شهرستان عادی بوده و امروز بالای ۱۰ روز است که آمار مبتلایان در مهاباد ثابت مانده است.

بهزاد در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس نیز هشدار داد و عنوان کرد: والدین چنانچه در فرزندان خود علایم مشکوک را احساس می‌کنند، از ورود آنان به مدرسه و تجمع جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر به دلیل عادی سازی و بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی خطر شیوع دوباره وجود دارد که بدون همکاری همه مردم مقابله با این ویروس خطرناک غیرممکن است.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای یک بیمارستان، ۶۷ خانه بهداشت روستایی، ۱۸ مرکز سلامت روستایی و شهری، ۱۱ پایگاه سلامت و بیش از ۲۰۰ مطب خصوصی دارای پروانه فعالیت است.

بیماری کرونا  از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شده است و ۱۷ اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =