نورشرق: قانون در مورد بازگشت استراماچونی روشن است

تهران- ایرنا- رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان گفت: قانون در مورد بازگشت استراماچونی روشن است و مربی و بازیکن خارجی جدید امکان حضور در سرخابی‌ها را ندارند.

به گزارش ایرنا، جمشید نورشرق در گفت‌وگویی رادیویی در واکنش به اعتراض افشین پیروانی مدیر تیم فوتبال پرسپولیس که گفته بود باید نگاه تخصصی‌تری قوانین در مورد نقل و انتقالات اعمال شود، اظهار داشت: این طبیعی است که باید نگاه تخصصی داشته باشیم، چراکه در این صورت نتایج بهتری در هر زمینه رقم خواهد خورد. البته هر تصمیم جدید، ممکن است با تبعاتی همراه باشد. هیات رییسه سازمان لیگ با توجه به بررسی‌های لازم به این نتیجه رسیده که از بازیکنان و مربیان خارجی استفاده نشود.

وی افزود:  البته پیش از این در فوتبال ما قانون منع به کارگیری دروازه‌بان خارجی وجود داشت. پس از آن بود که قوانینی هم در مورد محدودیت تعداد استفاده از بازیکن خارجی در نظر گرفته شد. البته این قانون موجب شده تا قیمت بازیکن و مربیان داخلی بی رویه افزایش یابد که به نظر من باید جلوی آن گرفته شود. در این صورت ممکن است بازار دچار تلاطم شود که این خوب نیست چرا که به باشگاه‌ها فشار مضاعف وارد می‌شود.

رییس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه استقلالی‌ها دنبال بازگرداندن آندره‌آ استراماچونی به این تیم هستند، اظهار داشت: از دید من موضوع ساده است. زمانی می‌خواهیم موج رسانه‌ای ایجاد و تمرکز هواداران را به موضوعی دیگر جلب کنیم. درست زمانی که بحث بازگشت استراماچونی مطرح شود و بحث اختلاف مدیریت باشگاه استقلال و مربی داخلی رسانه‌ای می‌شود.

نورشرق اضافه کرد: این تصمیم در سازمان لیگ گرفته شده بود و شاید خیلی جذابیت نداشت که مورد توجه قرار بگیرد. در این فاصله مشکلاتی برای تیم استقلال پیش آمد اما باید این موضوع را کلی نگاه کنیم. در واقع هدف‌گذاری مسوولان از وضع این قانون، نه باشگاه استقلال بود و نه پرسپولیس. تصمیم‌گیری برای کل مجموعه فوتبال کشور بود و از قضا همزمان شد با ادعای به کارگیری استراماچونی.

وی تاکید کرد: باشگاه استقلال دولتی است و رییس مجمع این باشگاه وزیر ورزش و جوانان است. در همین راستا معاون وزیر ورزش مصاحبه و اعلام کرده که این قانون از نظر وزارت هم قابل اجرا است. وقتی صاحب و متولی باشگاه‌های دولتی هم این عقیده را دارند، که قانون باید اجرا شود، آیا مدیران منصوب این دو باشگاه می‌توانند از آن پیروی نکنند؟

نورشرق تصریح کرد:  اگر اصرار دارند که از استراماچونی استفاده کنند باید درخواست‌شان را بدهند تا آن مرجعی که تصمیم بر ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی گرفته، این تصمیم را برای تمام باشگاه‌ها از درجه اعتبار ساقط کند.  اینکه بگوییم فدراسیون فوتبال پرفشار به دنبال برنگشتن استراماچونی است، درست نیست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha