اخبار کوتاه اجتماعی و فرهنگی از شرق لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - کشف محموله قاچاق، دستگیری اراذل و اوباش و وعده افتتاح کتابخانه عمومی از جمله اخبار کوتاه دوشنبه ۱۷ شهریورماه در ازنا و الیگودرز است.

دستگیری سارقان، اراذل و اوباش در الیگودرز

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان الیگودرز گفت: تعدادی از اراذل و اوباش و سارقان ساکن شهرهای دیگر که در الیگودرز اقدامات خرابکارانه انجام می دادند بازداشت  و سپس تحویل نیروی انتظامی اصفهان شدند.

 سرهنگ عباس محمدی افزود: سه سارق حرفه ای که در اصفهان اقدام به سرقت منازل و مغازه ها کرده و سپس به این شهرستان متواری شده بودند پس از شناسایی دستگیر و مقادیر مشخصی طلا، بدلیجات، ساعت و لوازم شخصی از آنها کشف شد.

وی ادامه داد: همچنین چند نفر از اراذل و اوباش شیراز نیز که اقدام به بی نظمی و درگیری کرده بودند پس از ورود به این شهرستان دستگیر و تحویل نیروی انتظامی شیراز شدند.

افتتاح کتابخانه شهید علیمردان بختیاری الیگودرز 

فرماندار الیگودرز گفت: کتابخانه درجه یک این شهرستان موسوم به شهید علیمردان خان بختیاری به زودی افتتاح می شود.

حمید کشکولی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی افزود: در حال حاضر پنج کتابخانه شامل سه کتابخانه عمومی و ۲ کتابخانه بخش خصوص با بیش از ۳۰ هزار جلد کتاب و چهار هزار نفر عضو در این شهرستان فعالیت می کنند.
وی تصریح کرد: ۳۰۰ میلیون ریال حق نیم درصد شهرداری به امور کتابخانه های الیگودرز پرداخت شده و با توجه به شیوع ویروس کرونا  درحال حاضر تمامی کتابخانه ها بصورت قفسه بسته به مردم خدمات می دهند.

کشف محموله قاچاق در ازنا

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ازنا گفت: ماموران انتظامی این شهرستان در راستای اجرای تور ایست و بازرسی، چهار دستگاه خودروی سواری در محور مواصلاتی ازنا به اراک را بازرسی کردند.
وی تصریح کرد: پس از بازرسی  این خودروها مقادیری کالای قاچاق شامل پارچه، لوازم آرایشی بهداشتی و لوازم خانگی  به ارزش سه میلیارد ریال از خودروهای مربوطه کشف و ضبط شد.
به گفته وی متهمان به همراه پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.

شهرستان های ازنا و الیگودرز در شرق لرستان قرار دارند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =