۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۵
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84029856
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: ۹ صندوق اعتبار خرد زنان روستایی در  رشت فعال است

رشت – ایرنا – فرماندار رشت از فعالیت ۹ صندوق اعتبار خرد زنان روستایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی فتح اللهی روز دوشنبه در نشست فرماندار با تعاونگران شهرستان رشت با بیان اینکه زنان ساکن در مناطق روستایی نقش موثری در اقتصاد خانوار دارند، افزود: صندوق‌ های اعتبار خرد زنان روستایی تاثیر مثبتی در بهبود وضعیت معیشتی زنان روستایی و دسترسی آسان زنان برای فعالیت‌ های درآمدزا با تامین منابع مالی دارد.

وی احساس وظیفه و تحقق آن را نیاز ضروری امروز جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: احساس وظیفه در شرایط سخت در دوران سازندگی کشور را نجات داد لذا در بحث تعاون نیز باید این مهم در مقابل مردم و مخاطب مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه ایجاد تفکرات درست لازمه کار در تعاونی ها و مباحث مختلف است، تاکید کرد: به روز کردن فعالیت های تعاونی ها از ضرورت ها است بسیاری از شرکت های تعاونی شکل گرفت اما به مرور به اهداف نرسیده و منحل شدند.

وی در ادامه سخنانش رفع موانع ، زمینه سازی برای اشتغال پایدار و جلب سرمایه گذاری را از جمله وظایف دولت دانست و بیان داشت: وظیفه ما به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان رشت این است که بستر و زمینه کار را برای مشارکت مردم در حوزه های اقتصاد فراهم کنیم.

فتح اللهی با اشاره به نقش مهم مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری خاطر نشان کرد: ارزش ریالی پروژه های افتتاح شده هفته دولت در شهرستان رشت یک هزار و ۳۴۶ میلیارد تومان بود که بخش خصوصی سهم زیادی در این بخش داشته است.

نشست فرماندار با تعاونگران شهرستان رشت به مناسبت هفته تعاون "۱۳ تا ۱۹ شهریور" برگزار شد که در این مراسم ۹ نفر از تعاونی برتر معرفی و تجلیل شدند.

گیلان دارای  ۲ هزار و ۳۶۰ واحد تعاونی فعال با حدود ۱۹۷ هزار عضو  است که با احتساب تعاونی های سهام عدالت به بیش از دو میلیون عضو می رسد ضمن اینکه ۵۰ شرکت تعاونی فعال در رشت در زمینه های مختلف صنعتی، گردشگری، خدماتی و مسکن فعال است.

شهرستان رشت در مرکز استان واقع شده که از شمال به دریای خزر و شهرستان انزلی، از جنوب به شهرستان  رودبار، از شرق به شهرستانهای سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه و از غرب به شهرستانهای صومعه سرا، فومن و شفت متصل می باشد که دارای ۱۴۲۷ کیلومتر مربع وسعت، ۶ بخش، ۷ شهر، ۱۸ دهستان و ۲۹۳ روستا و جمعیت ۹۱۸۴۴۵ نفر که ۶۹۸۰۱۴ نفر شهری و ۲۲۰۴۳۱ نفر روستایی به عبارت دیگر ۷۶ درصد جمعیت شهری و ۲۴ درصد روستایی می باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =