جوان ۱۵ ساله با رضایت زوج جوان میاندوآبی از قصاص نجات یافت

مهاباد - ایرنا- رییس دادگستری میاندوآب‌ گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف و رضایت اولیای یک دختر پنج ساله، یک قاتل ۱۵ ساله‌ در این شهرستان از قصاص رهایی یافت.

حجت‌الاسلام عادل گل‌حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زمستان سال گذشته این دختر پنج ساله در روستای "شین‌آباد" از توابع بخش مرکزی میاندوآب توسط این جوان به قتل رسیده بود.

وی ضمن ابراز خرسندی از گذشت اولیای دم، افزود: با تلاش همکاران شورای حل اختلاف، اولیای دم که یک زوج جوان بودند، به احترام ماه محرم از خون فرزند خود گذشتند.

رییس دادگستری میاندوآب با تاکید بر داشتن روحیه صلح و سازش در جامعه گفت: صلح و سازش از آموزه‌های دین اسلام و مکتب امام حسین (ع) است که مردم با پیروی از آن در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ گذشت و بخشش در جامعه اقدام می‌کنند.

حجت‌الاسلام گل‌حسینی با قدردانی از خانواده مقتول به خاطر گذشت از حق خود افزود: در قرآن کریم نیز به مساله بخشش و گذشت در مورد قصاص اشاره شده است و اگر بتوان فرهنگ صلح و سازش و گذشت در جامعه را نهادینه کرد، شاهد کاهش تعداد پرونده‌های قتل و سایر جرایم خواهیم بود.

وی بیان کرد: داشتن روحیه گذشت یکی از ویژگی بارز مومنان بوده و این روزها که کمک مومنانه مورد تاکید مقام معظم رهبری است، اقدام این خانواده نیز نمونه‌ای از یک نوع کمک مومنانه است.

طی سال جاری این چهارمین مورد گذشت و بخشش در مورد پرونده‌های قصاص در میاندوآب بوده  که نظر اولیای دم توسط معتمدان و ریش سفیدان این شهرستان با همکاری اداره دادگستری جلب شده ‌است؛ طی سال گذشته نیز ۱۲ مورد پرونده قصاص با تلاش اعضای شورای حل اختلاف میاندوآب به صلح و سازش و گذشت منجر شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =