پویش نذر سلامت تا پایان ماه صفر در استان تهران ادامه دارد

تهران- ایرنا- مسئول اطلاع رسانی ستاد محرم استان تهران با بیان اینکه پویش نذر سلامت تا پایان ماه صفر در استان تهران ادامه دارد گفت: توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده در بین عزاداران حسینی و هیئت ها از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کرده است.

روح الله عبداللهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سامانه بیرق با هدف ساماندهی و ثبت نام هیئت های مذهبی فعال در ایام محرم فعال بوده و هیئت ها برای ثبت اطلاعات در این سامانه وارد می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه چهار هزار و ۶۰۰ هیئت مذهبی استان تهران در محرم امسال در سایت بیرق ثبت نام کردند، افزود: امسال با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا، پویش نذر سلامت با هدف حفظ سلامت و صیانت از عزاداران حسینی راه اندازی شد.

مسئول اطلاع رسانی ستاد محرم استان تهران خاطر نشان کرد: ارائه نذر در طرح پویش سلامت با همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)،  اپراتور ایرانسل و همراه اول و همچنین سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران انجام گرفت و مردم می توانند از طریق کد دستوری  # ۱۲۸* ۴۰۳۰* از ابتدای محرم تا انتهای ماه صفر در این نذر مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه امسال توزیع نذورات در قالب غذا، شربت و شیرینی و توزیع این نذورات در ایستگاه هایی صلواتی ممنوع شد، عنوان کرد: مردم با مشارکت در این پویش می توانند برای تامین اقلام بهداشتی، ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده مورد نیاز هیئت ها مشارکت کنند.

عبداللهی خاطرنشان کرد: از میان ۲۰ هزار هیئت فعال در استان تهران ۱۳ هزار هیئت مذهبی دارای مجوز است.

مسئول اطلاع رسانی ستاد محرم استان تهران افزود: سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با همکاری شهرداری تهران، وزارت دفاع، اوقاف و امور خیریه استان تهران تعداد قابل توجهی ماسک و مواد ضد عفونی کننده را در بین هیئت های مذهبی توزیع کرده و به نیازها پاسخ داده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها