دانش آموزان نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس آگاه شوند

یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در استان و بازگشایی مدارس، می طلبد والدین دانش آموزان را نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس آگاه کنند.

پرویز یزدان پناه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا توصیه می شود که تمام کادر مدرسه بدون استثنا از ماسک و دستکش استفاده کنند تا احتمال ابتلا به ویروس کرونا به حداقل برسد.

وی افزود: همچنین شست و شوی مداوم دست ها، ضدعفونی کردن سطوح پر تماس، رعایت فاصله اجتماعی و نیز استفاده از سرویس ایاب و ذهاب خصوصی به دانش آموزان توصیه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: شمار قربانیان کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۸۹ نفر رسیده است.

یزدان پناه ابراز داشت: تاکنون ۴ هزار و ۹۰۰ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و ۲۲ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد مدیران مراکز آموزشی در مدارس پرجمعیت به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا موظف به نوبت بندی و گروه بندی دانش آموزان در کلاس های درس هستند.

پروتکل های بسیار سختگیرانه ای توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مشخص شده که در مدارس ملزم به رعایت این پروتکل ها هستیم.

در سال تحصیلی جدید تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که  ۵۲ درصد آنها پسرو  ۴۸ درصد دختر هستند. ۶۶ درصد دانش آموزان ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =