پاداش پایان خدمت ۲ هزار و ۱۸۲ فرهنگی بازنشسته مازندران پرداخت شد

ساری - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت که مطالبات تمامی ۲ هزار و ۱۸۲ بازنشسته فرهنگی سال ۹۸ استان امروز دوشنبه به حسابشان واریز شده است.

علیرضا سعدی پور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مبلغ کل مطالبات این بازنشستگان را ۲ هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی گفت که این مبلغ بابت پاداش پایان خدمت و حق مرخصی های ذخیره شده بازنشستگان به حسابشان واریز شده است.

سعدی پور افزود که با پرداختی امروز ، هیچ فرهنگی که تا پایان سال ۹۸ بازنشسته شده باشد حق پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی از آموزش و پرورش مطالبه ندارد.

آموزش و پرورش مازندران دارای ۳۷ هزار و ۴۰۰ نیروی انسانی است که از این تعداد ۲۴ هزار و ۳۰۰ نفر معلم و بقیه مجموعه اداری و خدماتی هستند. بخشی از معلمان استان را در شرایط حاضر بازنشستگانی تشکیل می دهند که به دلیل کمبود نیروی انسانی به خدمت خود برای تدریس ادامه می دهند. 

گزارش آماری آموزش و پرورش مازندران نشان می دهد که در سال تحصیلی جاری تا این لحظه چهار هزار معلم واجد شرایط بازنشستگی در استان هستند که که از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ نفر بازنشسته شدند و باقی به دلیل کمبود نیرو و با موافقت خود فرهنگیان استمرار بر تدریس گرفتند. 

همچنین مطابق این گزارش ، تا سال ۱۴۰۲ حدود ۱۲ هزار نیروی شاغل در این نهاد آموزشی به سن بازنشستگی از خدمت می رسند که حدود ۹۰ درصد آنها معلم هستند.  

 پیش از این مسئولان آموزش و پرورش مازندران اعلام کرده بودند که تا سال ۱۴۰۴ و بر اساس برنامه ششم توسعه ۹۲ درصد از نیروی انسانی آموزشی این نهاد بازنشسته می شوند. 

به‌روزرسانی مطالبات فرهنگیان حق‌التدریس

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین بیشترین دغدغه این نهاد را به روز رسانی پرداخت دستمزد نیروهای حق التدریس عنوان کرد و گفت : خوشبختانه در پایان سال گذشته توانستیم جدول پرداختی را از چندین ماه به صورت ماهانه برسانیم.

سعدی پور افزود: در سال های اخیر سعی کردیم به صورت پلکانی فاصله پرداخت دستمزد معلمان حق التدریس را کمتر کنیم تا اینکه اکنون دریافتی این معلمان در مازندران تقریبا به صورت ماهیانه بوده و کاملا به روز است.  

وی گفت: مجموع پرداختی های دستمزد معلمان حق‌التدریس مازندران در سال گذشته ۱۰ میلییارد تومان بود که تمامی مطالبات این قشر تا پایان خرداد ماه سال تحصیلی ۹۸-۹۹ پرداخت شد و اکنون هیچ مطالبه معوقی ندارند.  

سعدی پور به وضعیت نیروهای حق التدریس در سال تحصیلی جاری اشاره کرد و گفت: از حدود چهار هزار نیروی حق التدریس استان ۲ هزار و ۴۰۰ نفر مشغول کار بوده و بقیه در انتظار دریافت ساعات درسی هستند. 

وی پرداخت بموقع و به روز رسانی پاداش پایان خدمت و دستمزد فرهنگیان را یکی از بزرگ ترین خدمات دولت تدبیر و امید دانست و افزود : متاسفانه بسیاری از بدهی ها تا چند سال پیش مربوط به دولت های قبلی بود که خوشبختانه تسویه حساب شد. 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران پرداخت به موقع دستمزد فرهنگیان را هم در ارتقای سطح کیفی آموزش و هم در تقویت جامعه فرهنگیان موثر دانست و گفت : فرهنگیان قشر آسیب پذیری هستند و نباید مطالبات به حق آنان مشمول تاخیر شود. 

مازندران در سال تحصیلی جاری حدود ۵۶۰ هزار دانش آموز از پایه پیش دبستانی تا متوسطه دوم دارد که در چهار هزار و ۹۴۰ مدرسه در حال تحصیل هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha